PLANURI PENTRU VARA 2009

Va invit , domnilor , sa impartasim cu totii planurile pe care fiecare dintre noi si le-a facut pentru acest sezon .

Fie ca ne-am propus sa inchiriem o barca pentru un sejur , fie sa cumparam una sau sa finalizam constructia celei la care am lucrat in ultimele luni , fie ne-am propus sa urmam cursurile unei scoli de yachting , sa participam la o regata , sau sa ne bucram de barca pur si simplu... , cu totii avem planuri ...barcaholice !

De fapt , pentru asta am asteptat vara , nu-i asa ?

Cine incepe ?
 
Ultima editare:
Eu :). Din pacate in ultima vreme cam greu sa se pushte planurile cu realizarile. Pe anul asta oricum o sa ma dau cu tot ce prind, in plus trebuie sa-mi refac complet greementul, mai am de reparat ceva pe la alte barcute, si sper ca timpul sa-mi permita sa ma apuc de barca maritima la care visez. Ar mai fi ceva mai profi' la care tre' sa purced la treaba, dar asta la vremea ei. Cam atat de la mine, pe masura ce va veni caldura, poate se vor schimba si planurile, in bine sper :)
 
ma bag si eu aici; oricum am de gand sa incep cat mai curand lucrul la barcuta mea si chiar daca nu apuc s-o termin procedez ca anu' trecut cand am inchiriat o barca de la Murighiol si cu motorul unui prieten am batut toate canalele de langa Uzlina!asta ar cam fi ordinea cronologica!:happy-banana:
 
Daca mai am timp dupa ce vin din voiaj,sigur tot ghiolul va fii al meu anul asta si poate si ceva aer de mare.Am un amic si ma vrea sa-l ajut la un concurs pe barca lui.Sper sa plec si sa revin cat mai repede.:iupi:
 
Ciclade

Pentru concediul de anul asta am inchiriat un Oceanis 40 (din 2008), cu 3 cabine pe o perioada de 2 saptamani. Traseul va fi Atena - Sanorini si retur. Pretul a fost de 2400 euro in care intra si motorul de la dinghi si pilotul automat.
 
Aventuri pe apa dulce :noroc: niscaiva coborari pe Dunare de week-end,balaceala & o feliuta oricat de mica din TID 2009...deocamdata simt nevoia unui CuiRasat Tatuat cu Grafitti (Home Made) ,nou,simplificat si cu care sa nu-mi fie rusine cand va fi vazut d aproape (Vali stie de ce :p)...am inceput lucrul la el :)
Coincidente favorabile va doresc

In viatza exista doua mari tragedii...prima e sa iti doresti ceva ,si a doua e sa obtii ceea ce ti-ai dorit (Bernard Shaw) :rock:
 
Ultima editare:
La multi ani tuturor barcagiilor cu ocazia Zilei Marinei, si cat mai multe aventuri reusite pe apele noastre dragi. Si sa traiti cu numele toti Marinii si Mariile, Marianii si Marianele :).
 

Back
Sus