Sfat achizitie barca

Salutare,

Am descoperit de curand pasiunea pentru iesirea pe apa si as dori sa imi iau o barca.
As vrea sa fie forma papuc (salupa mica), comanda la distanta guvernare volan, destul de usoara ca sa o trag cu un logan (benzina sau motorina) open dar cu posibilitate de prelata de mars etansa si rabatare-mutare a scaunelor-bancilor astfel incat sa pot amenaja rapid un loc de dormit in ea doar pt mine si sa fiu ferit de tantarii din delta, sa transporte 2 persoane + bagaje sau 4 persoane cu bagaje strict necesar (doar calatorie pe canal pana la o pensiune)
de asemenea as dori un motor de doar 20 CP pt a evita inmatricularea(evident cu acest motor barca sa se comporte onorabil ca si viteza si consum)

Ce varianta as putea alege? Ma indrept in special spre o barca noua, iar motorul din cate am auzit ar fi o buna alegere SUZUKI 4 Timpi 20CP.

Multumesc.
 
pai deca vrei noua ceri oferte la producatori cu conditiile mentionate , dar atentie ca de la ce ti promit pana la ce se ajunge efectiv e distanta mare !
 
Salut,

ideea este sa ma ajutati voi sa aleg ceva care sa fie ok, de exemplu eu m-as indrepta catre barca delfin nu stiu daca am voie sa scriu site-ul, bratesul.ro. este usoara, si 20 cp par suficienti pt ea. ce ziceti de asta?
 
Salut @fgrajdan, s-a discutat destul de detaliat pe capcompas.ro despre salupele facute la Bratesul SCCA, printre care si Delfin. Daca dai acolo o cautare dupa Delfin, gasesti topicurile si posturile unde s-a discutat. Singurul impediment e ca trebuie sa fii user inregistrat pentru a avea acces la atasamente (poze, pdf-uri etc).
 

Back
Sus