Nava pe perna de aer

Salut,
A trecut ceva timp si nu a aparut nimic cu toate ca au acesat multi fisierul. Chiar nu este nimeni intresat de o astfel de constructie?
Cu stima,
Loti
 
Salut,
Am inceput sa lucrez la nava pe perna de aer. Am cumparat de la Polydis rasina cu intaritor EPIPHEM RE4020 cu intaritor DE 4020 si dupa fisa tehnica punctul de gel ar fi la 45 minute. Am aplicat rasina pe o elice din lemn cu un strat se tesatura de fibra de sticla si am tot invartit elicea timp de vreo 4 ore ca sa nu curga si cand am lasat-o in pozitie fixa multa rasina a curs facand picaturi pe margine.
Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi cum sa procedez ca sa nu curga rasina si daca a mai patit cineva asa ceva. Temperatura de afara era de 22 gr. C. Am lucrat intre ora 12 si 16 apoi am lasat produsul in pozitie fixa. Am vazut ca materialul ramas in cutia in care am facut amestecul era tot fluid dupa patru ore.
Am scris la Polydis si ei ma aburesc ca nu am facut bine amestecul (ceeace este fals) si ca se intareste la 9 ore. Cu asta sunt de acord ca dupa 24 ore era intarit. Nici un cuvant despre punctul de gel.
Cum sa fac ca rasina sa nu mai curga de pe suprafetele inclinate?
Am de facut tubul in care sta elicea din mai multe straturi de tesatura de fibra de sticla pe matrita si parca vad ca in partea de sus nu va ramane rasina ce va curge in partea de jos unde va fi in exces.
Cu stima
Loti
 
Am terminat Hovercraftul si la probe am distrus elicea. Am facut alta si de atunci nu am mai avut cu cine sa mai fac probe (a murit partenerul). Acum zace intr-o magazie si sunt dispus sa-l cedez cuiva interesat sa-l puna in functiune.
Numai bine,
LOTI
 
Am o multime de poze dar nu le pot incarca ca au in jur de 650 k zilele urmatoare caut un program sa le micsorez sunt jpeg.
Numai bine.
 
Am micsorat pozele dar nu vrea sa le incarce momentan. Poate in urmatorii 10 ani reusesc sa le si incarc. Gresesc undeva dar nu stiu unde. Momentan, www.barcaholic.ro nu poate procesa această solicitare.
HTTP ERROR 500
Am ales doar 5 poze ca sa vad procedura de incarcare.
 
Am micsorat pozele dar nu vrea sa le incarce momentan. Poate in urmatorii 10 ani reusesc sa le si incarc. Gresesc undeva dar nu stiu unde. Momentan, www.barcaholic.ro nu poate procesa această solicitare.
HTTP ERROR 500
Am ales doar 5 poze ca sa vad procedura de incarcare.

Ah!
Cel mai bine ar fi daca ai pune imaginile intr-o colectie pe net (Facebook, Picasa, Flickr etc.) si ai insera aici linkuri catre foto asa cum se indica in ghidul acestui forum (vezi https://www.barcaholic.ro/showthread.php?t=335)
 
Poate acum merge
 
Ultima editare:
Am respectat ghidul raspunsul este acelas: Pagina web de la https://www.barcaholic.ro/newattachment.php?do=manageattach poate fi temporar nefuncțională sau a fost mutată definitiv la o nouă adresă web.
Mutata unde ?
Este ma i usor sa construiesti un hovercraft decat sa pui niste poze din calculator pe forum. Mai astept ca pagina este temporar nefunctionala sau poate cineva ma dirijeaza spre noua locatie.
Numai bine.
 
Eu am unul construit si il dau moca cine vrea sa termine hovercraftul. am si poze pe care nu reusesc sa le pun pe forum.
 

Back
Sus