Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 21 to 22 of 22

Topic: Nava pe perna de aer

Junior Member
    Locația
    Constanta
    Posturi
    9

Salut,
    A trecut ceva timp si nu a aparut nimic cu toate ca au acesat multi fisierul. Chiar nu este nimeni intresat de o astfel de constructie?
    Cu stima,
    Loti

Junior Member
    Locația
    Constanta
    Posturi
    9

Salut,
    Am inceput sa lucrez la nava pe perna de aer. Am cumparat de la Polydis rasina cu intaritor EPIPHEM RE4020 cu intaritor DE 4020 si dupa fisa tehnica punctul de gel ar fi la 45 minute. Am aplicat rasina pe o elice din lemn cu un strat se tesatura de fibra de sticla si am tot invartit elicea timp de vreo 4 ore ca sa nu curga si cand am lasat-o in pozitie fixa multa rasina a curs facand picaturi pe margine.
    Ma puteti ajuta cu ceva sfaturi cum sa procedez ca sa nu curga rasina si daca a mai patit cineva asa ceva. Temperatura de afara era de 22 gr. C. Am lucrat intre ora 12 si 16 apoi am lasat produsul in pozitie fixa. Am vazut ca materialul ramas in cutia in care am facut amestecul era tot fluid dupa patru ore.
    Am scris la Polydis si ei ma aburesc ca nu am facut bine amestecul (ceeace este fals) si ca se intareste la 9 ore. Cu asta sunt de acord ca dupa 24 ore era intarit. Nici un cuvant despre punctul de gel.
    Cum sa fac ca rasina sa nu mai curga de pe suprafetele inclinate?
    Am de facut tubul in care sta elicea din mai multe straturi de tesatura de fibra de sticla pe matrita si parca vad ca in partea de sus nu va ramane rasina ce va curge in partea de jos unde va fi in exces.
    Cu stima
    Loti

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Tags for this Thread

Bookmarks