Barca RIB 4,2m + motor 20cp

Vand pachet format din:

Barca RIB 4,2m, an 1997, material hypalon, producator Nautica Elle-A Italia
Carena are fff putine zgarieturi si nu a fost vopsita (gelcoat original)
Baloanele nu au nici un petic si nu pierd aer. Am inlocuit toate membranele valvelor anul acesta. Bancuta spate este refacuta, tapiteria este in stare f buna fara rupturi, cusaturi etc.
Bimini top Lalizas nou achizitionat iun2013
Prelata PVC croita pe masura 2012, sta perfect si la 110km/h pe peridoc
Barca a fost curatata si tratata dupa si inainte de fiecare iesire!
Este omologata pentru 7 pers si 50cp.


Motor Yamaha 2t 20cp, an 2005, model 2006.
Motorul a fost revizionat in primavara 2012 la Yamaha Otopeni cu - kit pompa apa, bujii noi NGK (se dau si cele folosite care merg bine), curatat si reglat carburatoare, masurat compresie (buna si egala pe ambii cilindrii), ulei cizma Yam.
Mansa comanda cu posibilitatea accelerarii fara ca mot sa fie in sarcina
Volan, caseta si cabluri OK, dar nu stralucite ... eu am desfacut caseta, am curatat, inlocuit sigurante (eliminat jocuri) gresat, montat la loc
Elice noua (8zile folosita) BS Pro + elice folosita Yamaha
Rezervor BigJoe 30l cu linie de alimentare

Mai scriu pe masura ce imi mai aduc aminte si daca exista interes.

Performante ansmablu:
Tine bine marea pana la 1.5m valuri si vant, dupa ... se descurca dar este distractiv (a vazut valuri de 2m si vant de 33knts)!
Viteza cu 1 pers, benzina, diverse - 55.5km/h, 2 adulti si un copil, multa benzina, diverse 39 km/h maxim si o viteza de croaziera de 34-35km/h linistit!
Consum in jur de 5-6l/h !!!
Evident nu trebuie inmatriculata.

Pret 2900 eur

Tel 0722383844
 

Atașamente

  • DSC_0447.JPG
    DSC_0447.JPG
    131.5 KB · Vizualizări: 165
  • DSC_0448.jpg
    DSC_0448.jpg
    82.5 KB · Vizualizări: 183
  • DSC_0449.JPG
    DSC_0449.JPG
    172 KB · Vizualizări: 192
  • DSC_0450.JPG
    DSC_0450.JPG
    191.4 KB · Vizualizări: 191
  • DSC_0451.JPG
    DSC_0451.JPG
    170 KB · Vizualizări: 167
  • DSC_0454.JPG
    DSC_0454.JPG
    152.8 KB · Vizualizări: 170
  • DSC_0455.jpg
    DSC_0455.jpg
    43.9 KB · Vizualizări: 159
  • DSC_0453.jpg
    DSC_0453.jpg
    61.8 KB · Vizualizări: 138
Ultima editare:
Si cam cum putem transporta asemenea barcuta?

Pentru livrare pot sa o duc eu pe o raza decenta gen 100km.
Pentru transport se poate vinde (cu factura) si peridocul de sub dansa care este un Pongratz PBA500U care are 3000km la bord (2013). A mers dupa mine pana in Lefkada in iunie si pana in Halkidiki in septembrie!
Barca are 150kg + motor 53kg ... deci se poate pune cam pe orice remorcuta/peridoc!

Am uitat de ACTE - La barca am tot, de la radierea si vanzarea din Italia si la motor am contract de V-C
 
Si peridocul cam cate paralute face?
A propos de Grecia.....cum e cu barca pe acolo?Ce permise,acte etc ai nevoie ca sa treci cu barca si ca sa poti sa o pui pe apa acolo?Din cate stiu sunt destul de permisivi...acum vreo 3 ani am inchiriat o barca cu un motor de 40 cp si am mers toata ziua fara sa ma intrebe nimeni nimic
 
Trebuie actele barcii, motorului, remorcii, din cate stiu pentru barci cu motor pana in 30 CP nu este nevoie de permis pentru barcagiu. Sunt 95% sanse sa nu te intrebe nimeni nimic pe-acolo, barcile fac parte din viata lor, nu sunt raritati ca pe-aici :)
 
Cam asa ceva, pana la 35hp nu se considera speed boat,asa ca nu trebuie permis. De pus pe apa, oriunde este o ramapa - actiune!
Evident, la peridoc trebuie sa ai talon, RCA (carte verde) si ITP.

De acte m-a intrebat un bulgarez la intrarea din Grecia in iunie ... si a fost curios sa se uite si sub prelata barcii! In rest numai de bine.

Peridocul este aprox 750 eur cu TVA (ca sa fiu sigur trebuie sa ma uit prin conta). Oricum pentru tot pachetul mai lasam ceva.

Asa ajung si la motivul vanzarii - o vreau mai lunga, pe barca adica, care va fi tot RIB, dar peste 5m si 50cp (de asta nu prea ma incanta sa dau si peridocul ... este nou si duce pana la 5,5m si 400kg)
 
Pret redus la 2500 barca, motor si accesorii

Am gasit ceva care imi cam place, asa ca pana se vinde rib-ul in cauza, pretul ramane la 2500, dupa ne intoarcem la 2900

Multumesc
 
Barca 1000 eur
Barca + motor 2100 eur
Barca + motor + peridoc 2800 eur

Nu necesita nici o interventie ... totul este "la cheie"! Pardon, "la sfoara"!
 

Back
Sus