Salupa Cabinata Pescuit

Vorbesc serios, nu te apuca sa umbli cu pusca pe acolo, ca idiotii aceia cu doar 2 neuroni umbla inarmati si la cat ii ajuta mintea, daca te vad cu arma se gandesc doar sa traga inaintea ta. Prostu' ala care-i administrator la Raduta e un bagabont de Bucuresti din Drumetului, nu te baza pe logica lui! Daca vrei sa pescuiesti acolo, trebuie sa vorbesti cercopitecilor pe limba lor, altfel te enervezi si-ti strici concediul. Suntem o tara unde hahaiala si caterinca sunt la putere, deci te adaptezi sau mori. :(
 
Vorbesc serios, nu te apuca sa umbli cu pusca pe acolo, ca idiotii aceia cu doar 2 neuroni umbla inarmati si la cat ii ajuta mintea, daca te vad cu arma se gandesc doar sa traga inaintea ta. Prostu' ala care-i administrator la Raduta e un bagabont de Bucuresti din Drumetului, nu te baza pe logica lui! Daca vrei sa pescuiesti acolo, trebuie sa vorbesti cercopitecilor pe limba lor, altfel te enervezi si-ti strici concediul. Suntem o tara unde hahaiala si caterinca sunt la putere, deci te adaptezi sau mori. :(

Cinstit vorbind, chiar ma vezi scotand pusca la ei? Era doar o vorba spusa la suparare! Solutia evidenta este sa evit zona, dar am impresia ca asta isi doresc si ei. Zona este superba: izolata, relativ curata si putin braconata. As fi de acord cu plata taxei, chiar asa marita, dar nu pot sa fiu la discretia cuiva relativ la unde si cand pescuiesc. C&R este absurd sa ceri in delta unde toata lumea mananca peste, dar regulile de retinere se pot urma.
Oricum, procesez informatia furnizata de tine, am un prieten care a copilarit in Drumetului, poate cunoaste ceva...
Toate cele bune!
 
Sa inteleg ca n-ai reusit sa vorbesti pe limba lui Andu, papuasul tatuat al lui Raduta? :D N-aveai manele si bautura pe barca??? Gresit, dom'ne, esti o dezamagire pentru noi, baietii de capitala...:pescar:

Dupa prima intalnire cu Andu am invatat sa am manele la indemana, 2 sticle de vin si sa pot purta o conversatie "elevata" despre prietenii lui cu nume de mezel :(

Intre timp am ajuns la 6-7 iesiri in Periprava anul asta, m-am imprietenit cu un localnic cu care ies mai tot timpul la pescuit deci problema Andu e cam rezolvata.
Momentan nu rezolva nimic luatul in gura cu cercopitecii, nici intrebatul la ARBBD, Babina e tot cu probleme cand e Raduta in zona dar in rest e foarte ok.
Cu speranta ca nu mai pupa in martie Raduta la o prelungire de concesiune. Anul asta a fost o prelungire "silent" sau vorba celor de la ARBBD "din oficiu"

Pana anul trecut daca faceai pe incapatanatul si nu o scoteau zmeii la capat cu tine chemau politia de frontiera. Eii, acum se pare ca nu mai au pe cine chema, nu de alta dar cei din Chilia n-au vazut nici un act de concesiune. Deci nu se mai obosesc. Aparent e cu cantec :)

On topic, o cabinata de 5-6 metri este perfecta pentru delta.
Nu stiu daca m-as intinde sa stau 5 zile pe barca, confortul e totusi spartan.
Eu am optat pentru un Quicksilver 540 cu Mercury de 115 cai, care sta si va sta in Tulcea, pe peridoc cand nu iese la plimbare.
Pentru crapari cabinata este perfecta in Delta. Eu mai tarai dupa mine si o gonflabila de 3,60 cu un 8 cai pentru spinning.
 
Ultima editare:

Back
Sus