Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 20

Topic: Depozitare caiac

Default Depozitare caiac

Salut dragi colegi de forum,

Cu toate ca urmaresc de ceva vreme discutiile, iaca si primul meu post, pana acum am stat la cutie.

Dar a venit timpul sa intreb si eu ceva, sper ca ma puteti ajuta cu vre-o sugestie. Am cautat prin alte topicuri, dar nu am gasit nimic sa ma lumineze.

Intentionez sa achizitionez un caiac pt doua persoane, insa am o mare problema: depozitarea.
    Locuiesc in zona de Sud a Bucurestiului, mai exact Piata Sudului. Aparatament in bloc, etaj 8..asa ca exclus sa-l urc pana acolo.

Unde anume as putea sa tin un caiac de aprox 6,3 m ? Nu am garaj, nu am prieteni/cunoscuti care sa locuiasca la casa.
    Exista spatii amenajate pentru asa ceva? Contra cost, bineinteles.
    Ma gandesc si la posibilitatea ridicarii/parcarii caiacului la ore mai inumane fara a deranja proprietarul, etc

Orice sugestie e binevenita,
    Multumesc frumos,
    Ioan

Se pare ca nu gasesc nici o solutie la treaba asta cu depozitarea...
    Am banutzii pt caiac...sunt si ceva oferte frumoase in perioada asta....se pare ca trebuie sa ma zbat mai tare pt a gasi un locsor...
    Mai nou ma gandeam sa cumpar un Evasion de la Riot....asta are 4,72m lungime
    Last edited by dan_acs; 3 Feb 2014 at 02:50 PM. Reason: foame de litere....

Am avut aceeasi problema. Am rezolvat-o:
    http://www.barcaholic.ro/f65/caiacul...html#post54431
    Vorbeste si tu cu vreun antrenor de kaiac-canoe sau canotaj

Salut!
    Daca nu ti se pare prea departe,il poti tine la arthapark in Snagov.
    Acolo tin si eu Evasion-ul meu.
    Te duci ,te dai cu el si il bagi inapoi la loc uscat ...pretul este undeva pe la 10 euro/luna.

6.  

As cam avea aceasi problema, a incercat cineva asta?. Alta solutie ar fi sa caut garaje de inchiriat.
    Distribuitor national de piese pentru motor barca si accesorii nautice: 0755.863.100

Senior Member zaad's Avatar
    Locația
    bucuresti
    Posturi
    348

Quote Originally Posted by dan_acs View Post
    Se pare ca nu gasesc nici o solutie la treaba asta cu depozitarea...
    Am banutzii pt caiac...sunt si ceva oferte frumoase in perioada asta....se pare ca trebuie sa ma zbat mai tare pt a gasi un locsor...
    Mai nou ma gandeam sa cumpar un Evasion de la Riot....asta are 4,72m lungime
    vezi ca daca stai dupa tot felul de socoteli nu mai faci nimic. Stiu eu pe cineva care nici sa le lase aruncate nu avea loc si acum are 2 caiace de 5 m (a avut mai multe intre timp) si nu si-a facut probleme. Ajunsese sa le tina pe masina in fata blocului si sa umble peste tot cu ele prin oras puse pe masina....

Membru in Haita cu padele Delafluviu Guzi's Avatar
    Locația
    52249 Eschweiler Germania
    Posturi
    1.485
    Blog Entries
    1

Quote Originally Posted by zaad View Post
    vezi ca daca stai dupa tot felul de socoteli nu mai faci nimic. Stiu eu pe cineva care nici sa le lase aruncate nu avea loc si acum are 2 caiace de 5 m (a avut mai multe intre timp) si nu si-a facut probleme. Ajunsese sa le tina pe masina in fata blocului si sa umble peste tot cu ele prin oras puse pe masina....
    ...Si mai mergea la "shopping", sau la servici cu acea masina, in cursul saptamanii...Cand il vedeam imi aducea aminte de autobuzele firmei de transport in comun municipal, care avea butelii de gaz montate deasupra, cum erau prin anii '80 . Pasiunea adevarata, nu cred ca poate fi incorsetata, de neajunsuri !

Quote Originally Posted by cristian68 View Post
    Salut!
    Daca nu ti se pare prea departe,il poti tine la arthapark in Snagov.
    Acolo tin si eu Evasion-ul meu.
    Te duci ,te dai cu el si il bagi inapoi la loc uscat ...pretul este undeva pe la 10 euro/luna.
    Cred ca aici voi apela si eu. Mi-au comunicat oferta, e 10 eur + tvA pe luna, + 10 RON "ziua de manevrare a caiacului". Daca prima parte o inteleg..a doua...aia cu manevrarea..nu prea.
    Ma mai duc maine pana la cineva ..tot in afara orasului sa vad cum e acolo (e la un prieten).
    Evasion se pare ca e alesul

Partea cu manevrarea se refera la faptul ca ti-l urca,ti-l coboara de pe rastel,plus ca te ajuta sa-l duci la ponton si evident sa-l aduci inapoi in hala dupa ce termini treaba.

Page 1 of 2 12 LastLast

Alte topicuri asemănătoare

1. Depozitare caiace
    de remyx īn topicul Caiac, canoe, canotaj
    Răspunsuri: 18
    Ultimul post: 23 Mar 2022, 04:14 PM
  2. Ofer plan caiac Mill Creek 16,5 din placaj maritim-schimb cu plan caiac strip tandem
    de Daniel Papuc īn topicul Construcţia de caiace și canoe
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 17 May 2018, 12:01 AM
  3. Ofer plan caiac Mill Creek 16,5 din placaj maritim-schimb cu plan caiac strip tandem
    de Daniel Papuc īn topicul Planuri şi manuale de construcţie
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 25 May 2014, 04:41 PM
  4. Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 29 Oct 2012, 02:50 PM
  5. Oferta carucior caiac si suport portbagaj caiac
    de barciinbagaje.ro īn topicul Echipamente, Accesorii, Piese de schimb, Materiale de constructie
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 18 Jul 2012, 03:02 PM

Tags for this Thread

Bookmarks