sfat achizitie barca gonflabila+motor termic

Salut. As dori achizionarea unei barci pneumatice cu chila gonflabila si podina aluminiu de pana in 3 m pentru depozitare/transport/asamblare relativ usoare. De asemenea, vreau sa cumpar si motorul termic de pana in 5 cp care se preteaza cel mai bine la o astfel de barca. Doresc ambele produse noi, pentru a nu avea eventuale probleme legate de calitate sau acte. Bugetul alocat este de ~ 1.000 - 1.500 euro. Am tot studiat netul si am descoperit barca navigator ad290 la pretul de 2.400 lei pe carponizer.ro, insa n-am gasit referinte despre aceasta barca. Tot pe carponizer.ro este un motor termic in 5 cp Hangkai (China) la 1.950 lei. Daca poate cineva sa-mi dea un sfat sau sa-mi faca o alta recomandare spre alt/alte produse. Multumesc.
 
Ca proaspat proprietar de allroundmarine airstar 260 + yamaha 5cp, ti-as recomanda sa mergi pe producatori consacrati. Pt barca cel putin evita ad navigator. Motor gasesti in stare ff buna la max 600 eur. Bafta
 
Multumesc de sfaturi. Pana la urma m-am decis la o Kolibri km 300 d. Astept sa o primesc maine, dupa care o sa incep cautarile de motor.
 
Nu stiu care si cat de mai bune sunt. Am inteles de pe forumuri ca cele de la kolibri sunt termosudate, iar ad-urile sunt numai lipite, fapt ce le prelungeste durata de folosire la primele. Ce e drept se pare ca ad-urile sunt relativ nou aparute si de aceea nu exista prea multe rewiew-uri despre ele. Am probat kolibri km 300 si sunt multumit de ea.
 
Ultima editare:
Eu am un Navigator ad290 de un an. am folosit-o pe Dunare cu motor de 5p si cu motor de 10 cp.
O tin umflata, la temperatura constanta. iarna trecuta a stat afara, pe remorca, doar acoperita, si n-a patit nimic.
Nu s-a dezlipit sau dezumflat deloc. Cu doua persoane si motorul de 5 cp merge binisor in amonte.


Salut. As dori achizionarea unei barci pneumatice cu chila gonflabila si podina aluminiu de pana in 3 m pentru depozitare/transport/asamblare relativ usoare. De asemenea, vreau sa cumpar si motorul termic de pana in 5 cp care se preteaza cel mai bine la o astfel de barca. Doresc ambele produse noi, pentru a nu avea eventuale probleme legate de calitate sau acte. Bugetul alocat este de ~ 1.000 - 1.500 euro. Am tot studiat netul si am descoperit barca navigator ad290 la pretul de 2.400 lei pe carponizer.ro, insa n-am gasit referinte despre aceasta barca. Tot pe carponizer.ro este un motor termic in 5 cp Hangkai (China) la 1.950 lei. Daca poate cineva sa-mi dea un sfat sau sa-mi faca o alta recomandare spre alt/alte produse. Multumesc.
 

Back
Sus