Page 5 of 5 FirstFirst 12345
Results 41 to 44 of 44

Topic: film delta

Tot un personaj al Deltei mai este batranul acesta de la mila 23, l-am cunoscut personal incercand sa ne vanda peste. Am gasit un articol despre el si familia lui. Fiul lui este Ivanov Haralambie multiplu campion mondial la canoie.

Ivanov Haralambie, necunoscutul campion lipovean de la Mila 23, crescut cu m
    Last edited by iulian_cioclin; 26 Dec 2013 at 10:34 AM.

Jos palaria pentru articol. Multumesc Iulian, nu stiam despre acesti oameni.

La multi ani tuturor, vise implinite,cat mai multe zile pe apa.
    Inca odata multumiri pentru interes. Cred ca a venit vremea sa ma explic putin. Pentru cine nu ma cunoaste numele meu este Liviu Marghidan ( vezi google). Pana acum am performat doar in filmul de fictiune in care construim personaje. Ne inspiram din viata reala dar precum stiti toate personajele in afara de figuratie sint actori. In demersul meu cu filmul documentar mi-am dorit sa plec din zona de fictiune sa rezonez cu un personaj, cu un subiect, cu un peisaj. Nu intentionez deloc sa fac un film gen discovery sau animal planet. Vreau sa fac un film artisticos de festival. Nu stiu daca sint in stare stiu doar ca imi doresc si ca vad un mare potential in delta.
    La concret o sa merg sa cunosc noile personaje propuse desi am gasit deja ceva in care cred. Am un feeling bun. Cand ma intorceam din erenciuc duminica pe 22 dec am gasit un pescar batran din Sfantul care avea plasa agatata. Avea lotca traditionala din lemn si motor mic de 5 cp, m-a rugat sa trag cu barca mea 40cp poate poate o eliberam. Ei bine dupa mai multe manevre, incercari situatii la limita-era sa ne rasturnam n-am reusit dar timpul petrecut cu el mi-a dat speranta ca ar putea fi ce caut.
    Florio nu ma astept sa fie usor inteleg de la colegii documentaristi ca se pregatesc cam 3 ani. E adevarat ca am o mare nerabdare dar am timp.
    Paul urmatoarea oprire o fac la Periboina.
    Inca odata multumiri.

Lightbulb

Quote Originally Posted by livium View Post
    ...Lansez o provocare, am nevoie de o poveste, un personaj, eventual un loc deosebit. Orice poveste este binevenita.
    multumesc
    personaj?

Lucian Ionescu
    https://www.facebook.com/FromGiurgiutoVenice

client?
    Travel Channel | Romānia | Video-uri de turism, Ghiduri de destina?ie, Ghid TV

Page 5 of 5 FirstFirst 12345

Alte topicuri asemănătoare

1. Un super film cu caiace - This is the sea two-
    de hoinar īn topicul Caiac, canoe, canotaj
    Răspunsuri: 35
    Ultimul post: 13 Apr 2015, 10:05 PM
  2. alegere motor salupa delta si canale delta
    de amator īn topicul Bărci de agrement: cu motor, pentru pescuit, gonflabile
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 29 Sep 2013, 06:15 AM
  3. Hai la film
    de cpt NEMO īn topicul Organizări īntālniri și ieșiri pe apă
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 15 Nov 2012, 02:55 PM
  4. Delta Dunarii, vesnic frumoasa delta!
    de Barcaholic īn topicul Bloguri
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 29 Oct 2012, 05:20 PM
  5. Ada Kaleh - un film si cateva poze, pentru nostalgici
    de gvincentiu īn topicul Discuţii pe uscat
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 10 Oct 2010, 02:58 PM

Tags for this Thread

Bookmarks