Probleme scos cizma la Mercury

Buna ziua !
Detin un motor Mercury 60 CP, 3 cyl, 2 timpi, seria 9385911 thru 9469199, la care nu pot sa scot cizma motorului pentru a schimba rotorul pompei de apa. Am desfacut toate suruburile , iese cizma aprox. 5 mm si intreg ansamblu cu ax parca este tinut de ceva ?
Daca ma puteti ajuta cu un sfat, va multumesc .
 

Atașamente

  • Poza Barca.jpg
    Poza Barca.jpg
    76 KB · Vizualizări: 65
salut,sub carburatorul de jos este un surub care face legatura intre tija de sens a transmisie si sitemul de parghii actionate de mansa.scoti acel surub si iese si cizma.
 
Multumesc pentru informatie. Nu am gasit acel surub si pentru detalii mai amanuntite, rog dati-mi un mod de a va contacta (telefon, mail etc).
 
Shift Shaft

Cauta dupa desen reperele. Daca reusesti bea o bere si pentru mine.
 

Atașamente

  • Manual SN 9629617.pdf
    62.5 KB · Vizualizări: 66
  • Manual SN 9629617 ().pdf
    70.4 KB · Vizualizări: 21
Ultima editare:
in schita trimisa de Lucian tija are nr 35 si se pare ca nu are surub cu credeam(cam toate motoare au un surub)ci este prinsa cu o siguranta nr 36,la care ajungi demontand nr 37,39,40
 
eu am un mercury 50 cp in patru cilindri si am patit exact acceasi problema . stie cineva . se poate bloca axul in motor? nu a fost folosit vreo 2 ani . Si alta intrebare este cum i ti dai seama din ce an este un mercury daca nu ai acte sa vezi . multumesc anticipat
 

Back
Sus