RECOMAND CONSTANTIN SAILING

Am avut de a face cu respectiva " Scoala" si cu respectivul. Nu consider ca merita efortul de a descrie in amanunt prin ce am trecut cu dansul. Iti incaseaza repede banii, il plictisesti la fel de repede daca nu esti initiat, bolnav cu nervii, foarte expeditiv si un mare nesimtit. Am dorit sa ma indragostesc de acest sport, navigatia cu vele, dar el a reusit sa ma faca in numai cateva zile sa fug cat mai departe. Dorinta mea de a iesi pe mare , in schimb, a fost mai mare decat animozitatea creata de dansul fata de respectiva activitate prin critici constante, lehamite si lipsa de rabdare. Veleitatile didactice ale dansului nu numai ca sunt indoielnice ( la inceput porti crede ca are o metoda de predare cel putin neortodoxa ), dar lipsesc cu desavarsire. Un mare NU, pentru oricine ce doreste sa incerce sa atace marea cu vele, prin aceasta scoala. La sfarsitul cursului iti va fi cel putin scarba.
Mai sus aveti parerea unui fost cursant.
PS: chiar daca am certificarea si diploma eliberata de respectiva scoala cu ceva timp urma,deja urmez cursuri si skills review-uri in cadrul altor unitati.

Bravo Constantin Sailing ! Bravo domnul Lascu.
 

Back
Sus