O iesire in larg

Buna ziua,sunt nou pe aici,dar pasiunea mea pentru mare,veliere si calatorii este foarte veche.Ea m-a motivat sa vin in Constanta pentru a urma cursurile Academiei Navale si implicit drumul marii.Printre altele,sunt un fan infocat al velierelor,dar nu am avut ocazia sa navig pe vreunul pana acum.De aceea,fac si eu o intrebare(si banuiesc ca e locul potrivit aici,printre atatia velisti):cand va veni sezonul de iesiri,are cineva vreun loc disponibil pe barca lui?Sunt dornic sa particip,sa ajut la navigatie..detin ceva cunostinte in domeniu,sunt deja anul 3 la facultatea de care am spus mai sus,deci nu va trebui sa ma "luati de la 0".As fi foarte recunoscator daca s-ar oferi cineva sa ma primeasca la bord.
Vant din pupa!:D
 
Bine ai venit! Barci se mai gasesc, nu asta e problema! :) Poti sa imi dai un mesaj cu numarul tau de telefon si ne putem intilni si discuta chiar acum, in "extrasezon". Poate dupa ce termini sesiunea! :)
 
Buna ziua,sunt nou pe aici,dar pasiunea mea pentru mare,veliere si calatorii este foarte veche.Ea m-a motivat sa vin in Constanta pentru a urma cursurile Academiei Navale si implicit drumul marii.Printre altele,sunt un fan infocat al velierelor,dar nu am avut ocazia sa navig pe vreunul pana acum.De aceea,fac si eu o intrebare(si banuiesc ca e locul potrivit aici,printre atatia velisti):cand va veni sezonul de iesiri,are cineva vreun loc disponibil pe barca lui?Sunt dornic sa particip,sa ajut la navigatie..detin ceva cunostinte in domeniu,sunt deja anul 3 la facultatea de care am spus mai sus,deci nu va trebui sa ma "luati de la 0".As fi foarte recunoscator daca s-ar oferi cineva sa ma primeasca la bord.
Vant din pupa!:D

Bine ai venit Florine ! :)
Odata intrat in antrajul iubitorilor de vele, nu ramai tu neplimbat de vant !
La vara te pot lua eu bucuros, in mici iesiri prin fata litoralului. In croaziere nu se poate fiindca am echipajul complet : echipajul meu este familia :) .

Dar foarte posibil sa gasesti loc pe veliere mai mari, ale unor oameni deosebit de simpatici si indatoritori, cum ar fi dl. comandant Sandu Tudor sau dl. Constantin Lascu.
Anul trecut a existat o oportunitate care cred sa se pastreze si in 2014. In marina Limanu, s-au facut inscrieri pentru tot anul, ca la un pret foarte accesibil, cine iubeste velele sa poata naviga la bordul unor Benneteau First 21,7 .
Oportunitati mai sunt si altele, important este sa iti doresti si sa stai conectat cu cei de aceeasi pasiune.
Succese !
 

Back
Sus