SARBATORI FERICITE!

La toti barcaholicii sanatate si bucurie!

Primitu-ni-ti cu colindu?


De la bunul Mos o tolba plina, de la mine atâta!

Sa traiesti skippere si sa vii sa ne colinzi si la anul!

Pina ce Vicentiu bucataru'-patiseru'-(brutaru'?)scoate covrigii de la cuptor, ia de aici un colacel! :)
 

Atașamente

  • pentru skipper colindatorul.jpg
    pentru skipper colindatorul.jpg
    39.8 KB · Vizualizări: 14
nici eu nu ma asteptam sa gasesc aici o cartela cu net,dar am avut noroc. Si cum de 10 zile stam in deriva...am timp. Nasol pe aici cu piratii,fratilor. Eu am 3 ex soldati britanici la bord si toata nava plina de sarma ghimpata. Inca odata la multi ani si sa ne vedem cu bine
 
Barcaholicii de serviciu

De pe duneta gălaţeană, băieţii de cart vă doresc Sărbatori Fericite, oriunde aţi fi şi cu orice aţi pluti pe mările şi oceanele planetei !
 

Atașamente

  • Cartul 1.JPG
    Cartul 1.JPG
    239.3 KB · Vizualizări: 44
AU BAH TATA, operatiaaaa!

ce de barcaholicii anilor pe metru patrat la Galati.

Bucuresteni, WHAT IS YOUR PROFESSIOOON?
 
Ultima editare:
Foarte frumoasa ideea Skipper.
Fetita mea cea mare m-a intrebat de Christian: Asta e Mos Craciun?

PS: salutari si Mariei din Timisoara, si Mariei din Brancoveanu, si Mariei din Arges(momentan din Giulesti) si cocutzei de la Galatzi.
 
Foarte frumoasa ideea Skipper.
Fetita mea cea mare m-a intrebat de Christian: Asta e Mos Craciun?

PS: salutari si Mariei din Timisoara, si Mariei din Brancoveanu, si Mariei din Arges(momentan din Giulesti) si cocutzei de la Galatzi.

Multumiri brancovenesti !
La vara organizam si o intalnire de Marii si Cocute. Eu aduc pentru tatici, cateva biberoane cu Merlot ! :)
 
Stai ca vine cu varianta imbunatatita si triluri "Pavaroti" :) Complicat cu cantecelul solo , nu e trupa ca la Galati ! :)
 
Singurul nostru regret e ca a lipsit un om cu ochii mici si prietenosi care sa ne acompanieze la chitara ;).
 
Singurul nostru regret e ca a lipsit un om cu ochii mici si prietenosi care sa ne acompanieze la chitara ;).

Lasă-i Vali in pace... sa vezi ce răsbunare pun invidioşii la cale, la ceas de sorcovă. (Ca-s Oameni competenţi şi polivalenţi !)
:skip:b-):sail::noroc:
:eek:le:
 
Ultima editare:

Back
Sus