Barca in Bucuresti Tineretului

Acum cativa ani, cineva incepuse sa constriasca un velier din tabla in zona poligonului auto de langa sala polivalenta. Aveti careva idee cine era acel individ ?
A disparut barca, mare barca, mereu m-am intrebat cum o sa o care. Cred ca a disparut de vreo 2 3 ani de zile.
Azi am fost sa mananc o coada de peste la Giurgiu si surpriza, am vazut barca stand pe dunare. Conditzia in care se afla e.....groaznica. Am sa atasez 2 poze....si daca cineva stie ceva, sa impartim pe aici informatziile.b-)
 

Atașamente

  • 1239551895707.jpg
    1239551895707.jpg
    39.9 KB · Vizualizări: 250
  • 1239551906179.jpg
    1239551906179.jpg
    39.3 KB · Vizualizări: 219
Eu stiu doar ca e Spray-ul 55 de care a intrebat si Mircea mai demult, are si o poza pe site-ul lui Roberts. Sper ca proprietarul sa nu fi fost fortat de imprejurari sa nu se mai ocupe de ea, fiindca s-au investit multa munca si multi bani in constructie.
S55-4.jpg
 
Asta e barca, e lovita la prova si s-a lovit si frecat de un scondru, e la fel de neterminata si pe dunare la galatzi unde pluteste. Cred ca nu mai are fonduri omul sau ceva sigur s-a intamplat, din nefericire.
 
Barca e foarte mare, eu ma sperii numai cand ma gandesc cata munca a fost la ea. Important e sa nu fi avut omul probleme de sanatate, ca restul se rezolva, numai sanatatea nu :(. Ar fi interesant sa aflam povestea barcii si a omului care a facut-o, fiindca nu-i de colo constructia unui asemenea gigant.
 

Back
Sus