Chila de fibra

As putea sa confectionez o chila de fibra sau gonflabila pentru o barca allroundmarin 2,4 ? Multumesc!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
daca barca este dotata cu podina rigida (lemn sau aluminiu) se poate pune sub ea ... (cel putin asa am vazut la 2.7 m).
 
Ma complic cred, numai ca nu prea am viteza mare cu un yamaha malta 3hp si vreo 300 kg bagaj +2 persoane


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Doua intrebari:
Cu cat merge mai repede cu o singura persoana si fara bagaj?
Ai cumva o poza cu cele 2 persoane si 300 kg de bagaj in barca de 2.4?
 
tocmai , chila este lipita de materialul de sub puntea de lemn a ta , montezi puntea si pe urma umfli chila , care de fapt este doar sub prima parte a podinei din prova. nu e complicat deloc , se face piesa si se lipeste dupa care sa da o gaura in podina sa poti sa o umflii si gata.
cred ca incarcatura pe care ai scris-o baloanele erau la jumatate in apa ....
 
Va multumesc mult dar sunt in ceata totala nu va suparati! 300 kg reprezinta totalul bagaj + 2 persoane


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Unde as putea sa o confectionez? Si daca se merita! Precizez asa din experienta ca am o stabilitate mai mare la dunare asa fara chila in stationare; poblema apare in mers


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
u2epy7yn.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Am pus prima intrebare, pentru ca nu cred ca e mare diferenta de viteza intre viteza cu o persoana si viteza cu doua persoane plus bagaj. Asa, o ghiceala, poate 0.5 km/h
Chila nu va ajuta nici ea prea mult. In plus constructia barcii nu permite adaugarea unei chile asa simplu.

Parerea mea sincera, e sa ta bucuri de barca asa cum este.
Cand esti gata sa treci la o barca de glisare, iti poti cumpara o barca mai mare, cu chila, un motor de 10 CP si vei avea o barca de 30km/h
 

Back
Sus