Toamna in laguna

Florio

Member
Cum va mai destainuiam, au ramas nepovestite multe iesiri frumoase.
Cu ocazia asta ii fac o surpriza prietenului nostru Pelicanul, care mi-a fost companion in ceas de toamna, la sailing si pescuit intre delta si mare :) .
Sfarsit de octombrie in laguna :) :

 
Cum va mai destainuiam, au ramas nepovestite multe iesiri frumoase.
Cu ocazia asta ii fac o surpriza prietenului nostru Pelicanul, care mi-a fost companion in ceas de toamna, la sailing si pescuit intre delta si mare :) .
Sfarsit de octombrie in laguna :) :


frumos... si atat de departe pentru unii... noroc ca si imaginile hranesc.
 
de ce ma duci in ispite nefinalizate, Florio? esti chiar sadic

Si eu sunt nitel nefinalizat, insiruirea de poze are o poveste destul de draguta :) . Zic "insiruirea de poze" fiindca este un fel de slide-show, n-are nimic din ceea ce se numeste un film.
Cine nu crede, sa priveasca productiile Nomazilor si va realiza singur :) .

Partea cu plecarea catre complexul Lunca a avut niste rafale de peste 30 nd, iar straiul pupa a cedat cu 5 nm inainte de incheierea calatoriei. Nu din forta vantului, ca mai trecut prin asa ceva, ci din cauza unei piese care s-a uzat in timp si nu o observasem.
A fost cu peripetii, dar s-a incheiat cu bine. Dar il astept pe Pelican sa imi starneasca amintirile :) .
 
frumos... si atat de departe pentru unii... noroc ca si imaginile hranesc.

Intr-adevar, a fost tare fain. Eu plecasem sa scot barca, Pelicanul a vrut sa ma insoteasca si uite asa, am plecat catre mare iar a doua zi, cand s-a anunta ca va fi furtuna, am taiat lacurile inspre Mustaca.
Am lasat in film partea in care marginea de atac a randei falfaia, imediat dupa aceea revenindu-si odata cu reglarea focului.
Era un moment in care vantul trecea de 20 nd iar Pelicanul ma intreba daca nu tertarolam.
N-a fost cazul, aveam 6.5 nd si eram fericiti :)
 
Am lipsit o saptamina si m-am trezit gata, gata sa iau Oscarul pentru rol secundar! :cool:
In rolurile principale: Nemo McGregor si Razim.
Productia, montajul, imaginea si regia: Florio.
Sa ne fie de bine si sper ca vara asta sa ne vedem pe Razim in tandem cu McGregor si Sasanka. Astept voluntari pentru echipaj! :cool:
 

Back
Sus