Motor Mercury 4CP

Am achizitionat un motor Mercury 4CP 4T, il am de anul trecut, a mers foarte bine am mers si in delta cu el, as dori sa stiu unde pot sa fac si eu o revizie la el si ce elice pot sa-i pun, vreau sa-i pun una de viteza el are una de metal(aluminiu) si as dori sa-i cumpar o elice noua, pot gasi prin bucuresti? si daca as putea sa-i fac o revizie tot in bucuresti, stie careva unde? as vrea sa-i cumpar si un capac original ca el are unul care nu este al lui si arata foarte urat. si mai am o intrebare, sa-l schimb sa cumpar altul de 5-6 CP? cu douo persoane nu intra in glisaj dar cu una si ceva bagaje intra si merge foarte bine.
Daca ma puteti ajuta.
Stima.
 
nu te apuca sa schimbi elica, nu ai sa obtii decat o gaura in buzunar. Viteza nu se va schimba. Cu 5 -6 cai nu vei glisa in 2 persoane.
 
daca vrei reglaj ,verificat ,demontat curatat ,spalat carburator, schimbat uleiul din grup, si verificat sau schimbat turbina [impellerul] iti dau mecanicul meu f.bun. eu toate motoarele care le-am avut si le am in prezent mi-a rezolvat orice problema. acum mi-a schimbat chitul de racire si 5 simeringuri la un evinrude. demontat spalat etc.carburator lasat 24 ore in solutie decanol parca se numeste, mi-a gresat ce era de gresat . decat sa cumperi capac motor mai bine cumperi un chit de racire. si elica mai buna ca cea care o ai pe motor nu exista pt. motorul tau de 4 cai [ daca e originala si nu e stramba sau sparta].nu o schimba. daca esti din bucuresti si esti interesat contacteaza-ma si te intelegi cu el .
 
daca vrei reglaj ,verificat ,demontat curatat ,spalat carburator, schimbat uleiul din grup, si verificat sau schimbat turbina [impellerul] iti dau mecanicul meu f.bun. eu toate motoarele care le-am avut si le am in prezent mi-a rezolvat orice problema. acum mi-a schimbat chitul de racire si 5 simeringuri la un evinrude. demontat spalat etc.carburator lasat 24 ore in solutie decanol parca se numeste, mi-a gresat ce era de gresat . decat sa cumperi capac motor mai bine cumperi un chit de racire. si elica mai buna ca cea care o ai pe motor nu exista pt. motorul tau de 4 cai [ daca e originala si nu e stramba sau sparta].nu o schimba. daca esti din bucuresti si esti interesat contacteaza-ma si te intelegi cu el .

Salut,
Am cumparat altul de 6 cp, daca puteti sa intrebati mecanicul daca se poate mari puterea la cel de 6 cp sau daca a mai facut asta la cineva, as vrea sa-i maresc puterea daca nu costa asa mult.. va multumesc.
 

Back
Sus