Permis pentru motor barca

Buna seara,
Care sunteti de prin bucuresti si ma puteti ajuta, am cumparat un motor de 6 cp 4 timpi si vreau sa dau si eu de permis deoarece nu vreau sa am vreun dosar penal.
Daca ma puteti ajuta va rog, vreau sa stiu unde sa ma duk daca ati putea sa imi dati un numar de telefon sa sun sa stiu si eu cum se procedeaza si de unde pot obtine chestioanre ma gandesc ca e ca la permisul auto.
Inca o intrebare se obtine greu adica sunt multe intrebari ca la permis auto?
Va mulstumesc si sper ca cineva sa ma ajute.. Stima!
 
Buna seara,
Care sunteti de prin bucuresti si ma puteti ajuta, am cumparat un motor de 6 cp 4 timpi si vreau sa dau si eu de permis deoarece nu vreau sa am vreun dosar penal.
Daca ma puteti ajuta va rog, vreau sa stiu unde sa ma duk daca ati putea sa imi dati un numar de telefon sa sun sa stiu si eu cum se procedeaza si de unde pot obtine chestioanre ma gandesc ca e ca la permisul auto.
Inca o intrebare se obtine greu adica sunt multe intrebari ca la permis auto?
Va mulstumesc si sper ca cineva sa ma ajute.. Stima!
daca nu ai dat inca examen cred ca mai am eu chestionarele cu tot cu raspunsuri. sunt in jur de 200 de intrebari cu tot cu raspunsuri si din ele vei avea. da un mesaj pe privat cu adresa de mail si te ajut.
bafta
 
Pentru a va putea progrma la examen trebuie sa urmati urmatoarele etape:
Sunati la captinaniile cele mai apropiate de voi unde se pot sustine examene,(Giurgiu pt cei din Bucuresti )si intrebati cand se organizeaza urmatoarea sesiune de examen.
Apoi faceti un drum pana la capitania respectiva si depuneti doosarul pt a putea sustine examenul in data cand organizeaza ei sesiunea respectiva.
Fara depunemea dosarului in prealabil nu puteti sa dati examen.
Invatati materia,va prezentati la examen si asta este.
Toata infomratia legata de organizarea examenului,acte necesare,adrese captinaii,taxe,etc o gasiti aici: Autoritatea Navala Romana

Bafta!
 
Pentru ca tot s-a discuat aici de chestionare/intrebari:
Are cineva intrebarile care se dau la examenul petru categoria "B"?

Multumesc anticipat pt raspuns.
 
La Giurgiu se organizeaza pe 19 iunie, termen limita pt depunere dosare pe 17. Cu titlu informativ urmatorul examen o sa fie pe 25 iulie.
 

Back
Sus