Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 14 of 14

Topic: [VAND] FIBRA DE STICLA , RASINA SI INTARITOR , PENTRU DIVERSE REPARATII SAU PROIECTE

Senior Member
    Locația
    Cluj-Napoca
    Posturi
    595

Nu-si bate nimeni joc de tine. Te atentionam usor ironic ca ai pus un anunt prea general din care nimeni nu intelege nimic. Ce rasina, ce intaritor, ce fibra, ce ceara demulanta. Numele, modelul, fabricantul, fisa tehnica.

Si ca sa folosesc analogia ta, pe mine cand ma trimite nevasta la piata imi zice: cartofi albi sau cartofi rosii, noi sau vechi, marimea asa si pe dincolo, eventual de la taranu cutare masa numaru tri. Morcovi mici sau mari, dulci sau normali, tineri sau batrani, etc. Varza de Turda, tanara fara nervuri. Salata verde simpla, in nici un caz creata. Rosii inima de bou sau cherry si tot asa dupa cum ii trazneste ei prin cap si ce vrea sa faca de mancare. Daca-i vin cu cartofi albi mici si ea vrea sa faca cartofi copti impanati cu slaninuta am scandal. Daca vin cu varza cu nervuri cat destiu cand vrea ea sa faca sarmale dorm nemancat pe pres.

Asa ca da vreau sa cumpar: ce ai de vanzare? Nu-mi spui nu cumpar. Imi spui ma hotarasc daca rasina si fibra ta se potrivesc cu ce vreau eu sa fac si daca imi convine pretul. Cum livrezi si cat ma costa?

Intelegi ca eu, potentialul cumparator vreau detaliile astea bine, nu-ntelegi sau nu vrei sa spui nu-i nimic, ma duc la altu.
    Last edited by Rumpi; 8 Apr 2014 at 12:01 AM.

Si totusi, pe mine m-ar interesa ceara !
    Spuneti-mi, va rog, ce fel de ceara aveti (marca).
    A-ti lucrat cu ea ?
    Multumesc!
    Libertatea e' mai scumpa ca toate....!

Senior Member pelicanul's Avatar
    Locația
    Constanta
    Posturi
    1.032

Default tehnici de vinzare

@AtelierFibraDeSticla
    Domnu' FloR1NFIBRA! Pot sa va spun FloR1NFIBRA?

Cred ca aveti o strategie de marketing gresita, cel putin in ceea ce priveste membrii acestui forum. Pentru mine personal, care "bat" maxim 1 mp de fibra pe an, toate "amanuntele" tehnice nu prea conteaza. Va asigur insa ca pentru modi sau Vali (cel de acum citeva saptamini*, il mai tineti minte?) conteaza foarte mult. Incercati putin altfel.

*http://www.barcaholic.ro/f55/vand-ra...atii-4095.html

Alt ban, tot permanent ...

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Alte topicuri asemănătoare

1. Vand rasina si fibra de sticla
    de Micutu11 īn topicul Echipamente, Accesorii, Piese de schimb, Materiale de constructie
    Răspunsuri: 15
    Ultimul post: 23 Dec 2016, 09:26 PM
  2. Vand Rasina si Fibra de Sticla pentru Barci si alte reparatii!!!
    de FloR1NFIBRA īn topicul Echipamente, Accesorii, Piese de schimb, Materiale de constructie
    Răspunsuri: 3
    Ultimul post: 11 Mar 2014, 12:24 PM
  3. DE VANZARE FIBRA DE STICLA, RASINA, INTARITOR, DILUANT
    de giorgioptm īn topicul Echipamente, Accesorii, Piese de schimb, Materiale de constructie
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 7 Mar 2013, 12:00 AM
  4. Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 6 Jan 2012, 06:27 PM
  5. aici gasiti fibra de sticla+rasina+intaritor la preturi foarte mici
    de somandru īn topicul Echipamente, Accesorii, Piese de schimb, Materiale de constructie
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 8 May 2011, 07:54 PM

Tags for this Thread

Bookmarks