[VAND] FIBRA DE STICLA , RASINA SI INTARITOR , PENTRU DIVERSE REPARATII SAU PROIECTE

  • Autor subiect AtelierFibraDeSticla
  • Dată creare
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.
A

AtelierFibraDeSticla

FIBRA DE STICLA + RASINA SI INTARITOR
Materiale Pentru tuning auto si altele

Rasina este poliesterica
Fibra de sticla este stratimat cu o densitate de 300g/m2

Pachet 0,5 KG Rasina + 1 Metru Patrat de fibra de sticla +intaritor = 35 lei

Pachet 1 KG Rasina + 2 Metri Patrati de fibra de sticla + intaritor = 55 lei

Pachet 2 KG Rasina + 3 Metri patrati de fibra de sticla + intaritor =85 lei

Pachet 3 KG Rasina + 4 Metri patrati de fibra de sticla + intaritor = 125 lei

Pachet 4 KG rasina + 6 Metri patrati de fibra de sticla + intaritor = 165 lei

Pachet 5 KG Rasina + 10 Metri Patrati de fibra de sticla + intaritor = 205

- Acetona 22 lei pe litru (se foloseste ptr spalearea ustensilelor de lucru)

- Ceara demulanta 50 lei 300 g - (se foloseste pentru a face o matrita din fibra de sticla sa nu se lipeasca fibra si rasina de bara sau de materialul folosit pre matrita)

DATE DE CONTACT

MAIL : PUBCS@YAHOO.COM
TEL: 0768303116

AM RUGAMINTEA A NU POSTA AIUREA , NU AM NEVOIE DE PARERI REFERITOARE LA PRETURI SAU CE AVETI CHEF SA SCRIETI...

SA POSTEZE CINE VREA SA CUMPERE!
 
Ultima editare de un moderator:
Nene , rasinile folosite-n amenajari nautice sunt de mai multe feluri .
Minim doua . Poliesterica si epoxidica . Daca vrei po' sa iei aminte la ce zic io acilea . Daca nu ..... nu !

Amu' , daca io mai am chef sa culeg cu briceagu' niscaiva rasina de pe scrijeliturile brazilor (fost ) falnici de prin Bradetu , rasina cu oaresce fire de par de urs de s-a scarpinat de trunchiu' cu pricina , ........ dauneaza daca o scot la vanzare nitel mai "subtire" decat matale ? ..... Intreb , nu dau cu paru' !

Cu fibrele alea "ie" la fel . "Iele ieste" niste fibre din sticla prezente pe piata intr-un "milion" de forme . Stratimat , tasaturi - de multe gramaje / MP , kevlar , ..... alea-alea ......

FIBRA DE STICLA + RASINA SI INTARITOR

AM RUGAMINTEA A NU POSTA AIUREA , NU AM NEVOIE DE PARERI REFERITOARE LA PRETURI SAU CE AVETI CHEF SA SCRIETI...

SA POSTEZE CINE VREA SA CUMPERE!

Nu , serios !:banana::banana::banana::banana::banana::banana::banana::banana::banana:

....................................

Concret , neicusorule , ce rasina si ce fibra vinzi matale "GRADINARILOR" ?

......................................

p.s. Lu' acetona aia po' sa-i dai drumu' "la garla" . Numa' sa nu te nimeresti prin preajma cu "vunu" de pe la mediu .
Daca tot vrei sa comercializezi ceva sa-i faca treaba , ...... treci PRO la diluant NITRO !

.................................................

.................................................

Uite , sa mor io , chiar vreau sa cumpar !!!! DAR CE ??????????????????????????????
 
Ultima editare:
ce vrei sa cumperi?

Pai ..... un produs profesional , special destinat constructiilor si domeniului bricolaj nautic - in contextul de fata .... RASINA EPOXIDICA - si diverse tipuri de fibra de sticla . De la clasa STRATIMAT pana la ..... MULTIPLELE variatiuni ( gramaje / MP ) in care gasim pe piata tesaturile de fibra , si insist , mergand pana la tesatura de kevlar ! Putem incheia lista cu "pasla de saturatie" din fibra de sticla , acea destinata grosimii si rezistentei peretilor ........... :confused:

Adicatelea ...... io stiu exact ce vreau sa cumpar ! Matale ...... cre' ca nu prea stii ce ai de vanzare ! Sau ai dat cu "oistea-n gard , p-acilea , pe la Barcaholicii astia unsi cu toate ...... rasinile din lume ! "

Io acuma nu vreau sa generez o polemica . Da' macar numa' sa stiu exact ca sed prin topicu' aista cu folos ! Ca daca nu ....... ma duc , dracului , sa "bat" oaresce fibra de 130 gr / mp de-am luat-o azi de la Polydis . Cu rasina EPOXIDICA ( amorsa epoxi ) de la EUROPLASTIC .

Doua firme de mi-au dat inainte de orice detalii SUPER PRECISE ( inclusiv Fise ale Produsului , Fise Tehnice , si instructiuni de aplicare .)si mai mult decat elocvente asupra produselor de le comercializeaza .

Got me , bro ? :p
 
Rasina este poliesterica
Fibra de sticla este stratimat cu o densitate de 300g/m2
scrie si in primul post
 
ce vrei sa cumperi?

Asadar , ca s-o scurtam , ...... tu ce vinzi ..... de fapt ?

Rasina este poliesterica
Fibra de sticla este stratimat cu o densitate de 300g/m2
scrie si in primul post

Hai , nu , zau !!!!!

Postul are ..... CINCI ore , si apare editat acum ..... 22 de minute !
Adicatelea nitel dupa ce te-am "tras eu de urechi" !

..............................................................................

Neicule , iubesc io apa , da' nu-s venit cu pluta pe Bistrita !

...................................................................................

Pe bune , facem schimb ? Am niscaiva rasina culeasa de pe scoarta de brad de pe la Bradetu ..... Ie buna !
 
Ultima editare:
Modi ma dezamagesti profund domne. Sa nu sti matale ca RASINA este una singura, unica, adevarata si neintrecuta poliesterica generala :confused: Sa nu stii ca FIBRA DE STICLA e aia adevarata, care se muleaza pe orice, se face transparenta si cu care laminam de la chiuvete la barci pana la spoilere auto, adica sfantul stratimat :confused::confused:

Ce-ti trebe domne detalii tehnice de genul poliesterica ortoftalica tixotropizata preaccelerata si alte chestii de genu asta :confused::confused::confused: Te pomenesti ca ai pretentii si la fisa tehnica a produsului.
Ce treaba ai domne daca liantul e emulsie sau pudra, te deranjeaza undeva? :rock: Poate mai vrei sa stii si ce gramaj are fibra, daca e E sau S, :iupi: si alte prostii de genul asta.
Cat despre carboane, kevlare si alte chestii colorate asculta la mine: carboanele e alea subtiri in "coada de randunica" care se pune pe spoilere, capote si carcase de oglinzi si e de doua feluri: aia buna, neagra toata si aia de are fire galbene care e pentru amarastenii aia care n-au bani sa ia din aia buna.

Cumpara domne ce-ti da omu, amesteca cantitatea de rasina cu intaritorul, si "bate" frate cu simt de raspundere amestecul rezultat pe fibra trimisa. De aia e kit sa nu-ti bati tu capu cu ce-i acolo.

Traiesti in romania, cumpara romaneste si lucreaza romaneste. :titanic: :titanic: :titanic:
 
FIBRA DE STICLA + RASINA SI INTARITOR
Fratioare , ...... no offence , dar n-ai tu fibra si rasina de vanzare ...... cata am "batut" eu DOAR azi !
Iti scriu si ma scarpin , ca m-au luat dracii de la vaporii de stiren ! Mi-au ars carnea pe mine ........

Sa mor io de fac misto !

....................................................

N-am nimic cu tine , dar ai "stricat-o" cu aiureala asta :

FIBRA DE STICLA + RASINA SI INTARITOR

AM RUGAMINTEA A NU POSTA AIUREA , NU AM NEVOIE DE PARERI REFERITOARE LA PRETURI SAU CE AVETI CHEF SA SCRIETI...

SA POSTEZE CINE VREA SA CUMPERE!

Am raspuns AIUREA . ..... Stii tu , ..... de la stiren mi se trage , ca m-a afectat si la cap nitel ! .
 
Ultima editare:
AM RUGAMINTEA A NU POSTA AIUREA , NU AM NEVOIE DE PARERI REFERITOARE LA PRETURI SAU CE AVETI CHEF SA SCRIETI...

SA POSTEZE CINE VREA SA CUMPERE!

"aiureala" asta este pentru d`alde tine ... cand te trimite nevasta la piata sa cumperi cartofi si morcovi , ceri la cel care vinde la taraba monstre de la pamantul in care au crescut? sau de la apa cu care au fost udate?
*Ma mira faptul ca e plina tara de "ingineri" ca voi care stiu tot ce misca insa intrebarea mea este:

Daca stiti exact ce aveti nevoie ce mama dracu cautati aici si nu va duceti la depozitele de unde a ti luat si pana acu?
Nu ar fi mai simplu asa? "asta de vinde aici e un dobitoc , hai sa ne batem joc de el ca noi stim tot ce inseamna materiale compozite"

Din cate vad stiti de unde sa va procurati sutele de feluri de fibra de sticla si rasina .... va plictisiti pe scaunul de la birou si vedeti cine posteaza nou si hai pe el sa ii aratam noi cat de destepti suntem :))

pe bune acuma!!
 
AM RUGAMINTEA A NU POSTA AIUREA , NU AM NEVOIE DE PARERI REFERITOARE LA PRETURI SAU CE AVETI CHEF SA SCRIETI...

SA POSTEZE CINE VREA SA CUMPERE!

"aiureala" asta este pentru d`alde tine ... cand te trimite nevasta la piata sa cumperi cartofi si morcovi

Domle , ..... uite , promit solemn ca urmatoarea barca de-o fibrez ii dau un strat de saturatie cu piure de cartofi si bat fibra cu niscaiva concentrat de sote de morcovi !

Te impac si pe matale , si pe nevasta-mea ! Si nici nu ma mai mananca pielea de la stiren .

......ceri la cel care vinde la taraba monstre de la .....

Asa procedez mereu . Ii cer ..... Monstre !
N-as putea cumpara ceva fara ..... Monstre !

Eu mereu solicit .... Monstre ! Asta ca sa nu-mi fie de-a dreptul ..... monstruoasa atitudinea in piata Gorjului , Militari , sect 6 , Bucuresti . B-dul Iuliu Maniu ..... dracu stie ce numar . Cert e ca-i .... fibrat !
 
Ultima editare:
Nu-si bate nimeni joc de tine. Te atentionam usor ironic ca ai pus un anunt prea general din care nimeni nu intelege nimic. Ce rasina, ce intaritor, ce fibra, ce ceara demulanta. Numele, modelul, fabricantul, fisa tehnica.

Si ca sa folosesc analogia ta, pe mine cand ma trimite nevasta la piata imi zice: cartofi albi sau cartofi rosii, noi sau vechi, marimea asa si pe dincolo, eventual de la taranu cutare masa numaru tri. Morcovi mici sau mari, dulci sau normali, tineri sau batrani, etc. Varza de Turda, tanara fara nervuri. Salata verde simpla, in nici un caz creata. Rosii inima de bou sau cherry si tot asa dupa cum ii trazneste ei prin cap si ce vrea sa faca de mancare. Daca-i vin cu cartofi albi mici si ea vrea sa faca cartofi copti impanati cu slaninuta am scandal. Daca vin cu varza cu nervuri cat destiu cand vrea ea sa faca sarmale dorm nemancat pe pres.

Asa ca da vreau sa cumpar: ce ai de vanzare? Nu-mi spui nu cumpar. Imi spui ma hotarasc daca rasina si fibra ta se potrivesc cu ce vreau eu sa fac si daca imi convine pretul. Cum livrezi si cat ma costa?

Intelegi ca eu, potentialul cumparator vreau detaliile astea bine, nu-ntelegi sau nu vrei sa spui nu-i nimic, ma duc la altu.
 
Ultima editare:
Si totusi, pe mine m-ar interesa ceara !
Spuneti-mi, va rog, ce fel de ceara aveti (marca).
A-ti lucrat cu ea ?
Multumesc!
 
tehnici de vinzare

@AtelierFibraDeSticla
Domnu' FloR1NFIBRA! Pot sa va spun FloR1NFIBRA?

Cred ca aveti o strategie de marketing gresita, cel putin in ceea ce priveste membrii acestui forum. Pentru mine personal, care "bat" maxim 1 mp de fibra pe an, toate "amanuntele" tehnice nu prea conteaza. Va asigur insa ca pentru modi sau Vali (cel de acum citeva saptamini*, il mai tineti minte?) conteaza foarte mult. Incercati putin altfel.

*http://www.barcaholic.ro/f55/vand-rasina-si-fibra-de-sticla-pentru-barci-si-alte-reparatii-4095.html
 
Stare
Nu este deschis pentru răspunsuri viitoare.

Back
Sus