Tombola "Thassos Holidays Travel"

impaiatu

old timer
Cu acordul sefului bucatar Eolian M.(multumim :) care taie, spanzura si fierbe troli la foc mic ) dar mai ales, ii lasa pe toti sa-si faca de cap, am sa postez aici o chestie, poate, interesanta pentru unii.
Deci, in urma colaborarii mele cu un prieten din Thassos, am pus-o de o tombola in urma careia trei cupluri de rumani vor merge in Thassos, insula de smarald, pamant,cicade, pini, masline (de capra) si pisici "bagaboante", miere, marmura, ruine...etc, un compost bine facut si foarte placut. Ca sa va faceti o imagine mai atragatoare, va spun ca are si barci de jur imprejur, oriunde te-ai uita. A, si apa, era sa uit.
Tombola, caci despre asta e vorba, este adresata celor care au cont de Facebook (asta e un fel de fratie a lupilor), locu' ala plin de citate pline de intelepciune, "buna dimiiii", si unde LIKE-ul e la paritate cu Euro; 1 Like=1 Euro, asta cand vine vorba de ajutoare umanitare.
Si ca tot veni vorba de vorba, ma cam lungesc cu ea, asa ca am sa trec mai repede la subiect, si anume o poza si un link ajutator;
Buletin de Ilfov - Sursa ta zilnica de informatii despre Ilfov


Stiu sigur ca p-aici sunt iubitori de Grecie si mai ales Thassos, pentru ca de aici am aflat si eu de insula asta (de Grecia stiam mai demult) asa ca ar fi fost si pacat sa nu va informez despre treaba asta.
Eu merg acolo de vreo patru ani si pot spune ca alta Grecie nici nu-mi trebuie, mai ales ca s-a deschis si vama Makaza si cat ai spune Arad, esti acolo. Chiar mai putin, ca sa spui Arad iti ia vreo 9 ore.
Va doresc succes si sper sa ne auzim la telefon dupa data de 20 August, cand reprezentantul (Je) va anunta castigatorii.
Sansele sunt mari, la ora la care postez aici sunt doar 15 oameni inscrisi.
 
Am sa particip la extragere. :D Fara ploi, mai ales in perioada aia. De fapt, fara ploi deloc, mai ales ca eu ma duc in August.
 
Sorine, nu induce oamenii in eroare cu poza aia din Chitila. Recunosc si sezlongurile, sunt facute la fabrica de papuci! Iar palmierul l-am vazut la tine in curte, pus intr-un ghiveci! :happy:
 

Back
Sus