coronado 7.6m de vinzare,la nisa

velier in stare perfecta de functionare,motor nou 6cp,4 timpi,yamaha,max 50 ore de functionare,vele set complet,cuseta dubla in careu,cuseta simpla pupa-babord,dubla in prova,aragaz electric si cu gaze....etc.velier tip coronado 7,6m,1,6 tone,fabricat in spania in urma cu 25-30ani,solid,derivor cu plumb atasat(partea de jos a derivorului)toate accesoriile pentru fostul motor diesel sint intacte,inclusiv suportii,iesire ax....etc.factura se poate discuta,pret 6000 discutabil.pentru amanunte ...intrebati cit sint inca pe aici,sa vorbesc cu proprietarul.bafta!
si inca ceva,a facut egeea fara probleme citiva ani la rind.
 

Atașamente

  • DSC00114.jpg
    DSC00114.jpg
    59.4 KB · Vizualizări: 367
  • DSC00117.jpg
    DSC00117.jpg
    64 KB · Vizualizări: 376
  • DSC00122.jpg
    DSC00122.jpg
    84.1 KB · Vizualizări: 355
  • DSC00116.jpg
    DSC00116.jpg
    57.4 KB · Vizualizări: 315
eu am scris ce este imprimat pe un el,fabricat in spania,7,6m lungime totala,2,5m latime,ce scriu americani este treaba lor,este inregisrat in franta,se vinde cu factura sau contract,cum doreste cumparatorul.
 
Cred ca totusi este vorba de CORONADO 25 fabricat de CORONADO YACHTS in SUA , sper sa nu ma insel...CORONADO 25 sailboat specifications and details on sailboatdata.com...
Intrebarea mea este daca pentru astfel de modele fabricate pe vremuri in SUA trebuie platit TVA la schimbarea propietarului (banuiesc ca face o factura sau un contract)?
Nu conteaza unde a fost fabricat, conteaza ultimul proprietar care apare in acte (sau ultimul pavilion sub care a circulat barca). Daca e din afara UE, se plateste TVA la inmatricularea in UE, indiferent de anul de fabricatie. Bineinteles, daca e o barca veche, probabil s-ar putea aranja sa faci o factura mai mica. De exemplu, in loc de 6000 sa faci factura de 1500 si sa platesti TVA 360 in loc de 1400.

PS Scuze, intre timp a postat home made! Daca barca e inregistrata deja in Franta, nu se mai plateste nici un TVA! :)
 
Cred ca totusi este vorba de CORONADO 25 fabricat de CORONADO YACHTS in SUA , sper sa nu ma insel...CORONADO 25 sailboat specifications and details on sailboatdata.com...
Intrebarea mea este daca pentru astfel de modele fabricate pe vremuri in SUA trebuie platit TVA la schimbarea propietarului (banuiesc ca face o factura sau un contract)?

Sa-mi aduc și eu contribuția - Coronado 25, model fabricat de Coronado Yachts, din California cu mare succes comercial (peste 2000 de unități construite în anii 70) a fost construit sub licenta de Plásticos y Vitrificados, S.A. —PLAYVISA— de Barcelona (Spaniolii îi spun cu multa afecțiune "un pequeno gran barco" - o mica barca mare) sub numele de Coronado 25 Club 760. Probabil ca asta e modelul despre care e vorba. Din nou un succes comercial (la scara pieței europene) - peste 1200 de unități.
Dupa cum arata pare confortabil la interior, stabil si destul de "lestat" 945kg de lest pentru 1950kg deplasament, când în construcția recenta se aplica ratio-uri de 1:3 - 1:35. E foarte popular în Spania, o bărcuță "de suflet" (sunt doua numai aici în portuletul asta mic de la Cangas, de mai puțin de 300 de locuri). Pentru vorbitorii de spaniola un blog care vorbește despre el cu drag.
Evident, fiind înmatriculat în Franta, confirm cele scrise de home-made si de pelican, nu e nicio TVA de plătit.
 
velier in stare perfecta de functionare,motor nou 6cp,4 timpi,yamaha,max 50 ore de functionare,vele set complet,cuseta dubla in careu,cuseta simpla pupa-babord,dubla in prova,aragaz electric si cu gaze....etc.velier tip coronado 7,6m,1,6 tone,fabricat in spania in urma cu 25-30ani,solid,derivor cu plumb atasat(partea de jos a derivorului)toate accesoriile pentru fostul motor diesel sint intacte,inclusiv suportii,iesire ax....etc.factura se poate discuta,pret 6000 discutabil.pentru amanunte ...intrebati cit sint inca pe aici,sa vorbesc cu proprietarul.bafta!
si inca ceva,a facut egeea fara probleme citiva ani la rind.
primit sms,azi 11 aprilie,omul mai lasa din pret,aviz amatorilor !

pret redus cu 50%,aviz amatorilor

ps:latime 2,5m,se poate transporta pe sosea !!!!
 
Ultima editare:

Back
Sus