Results 1 to 9 of 9

Topic: EXCURSIE CU YACHTUL IN MUNTENEGRU SI CROATIA

Senior Member barciinbagaje.ro's Avatar
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    289
    Blog Entries
    1

Default EXCURSIE CU YACHTUL IN MUNTENEGRU SI CROATIA

Postez acest anunt in numele unui prieten de-al meu. Preturile de mai jos sunt fara nici un adaos din partea noastra.

Excursie cu Bavaria 40 (3 dormitoare, 2 bai, bucatarie complet echipata), an 2006, in Muntenegru si Croatia. Capacitate maxima: 6 persoane. Preturi incredibil de mici!!!

Va rog sa ma contactati pe email milan_sibalic@yahoo.co.uk deoarece intru destul de rar pe acest forum.

Preturi incepand de la 1600 EURO pentru excursie de 6 zile in Muntenegru si 2400 EURO pentru 11 zile in Muntenegru si Croatia. In aceasta suma intra barca, skipper-ul si motorina.
    Last edited by barciinbagaje.ro; 24 Feb 2011 at 07:01 PM.

Senior Member DanutzaZpr's Avatar
    Locația
    Sydney, Australia
    Posturi
    415

Default Zuuper!

Eu voi pleca cu Milan la sf de august! e super baiat si vorbeste limba mioritica!

O sa vin cu o poveste frumoasa si multe poze!

navigare necesarum est!!!!

Locația
    Bucuresti
    Posturi
    289
    Blog Entries
    1

Quote Originally Posted by DanutzaZpr View Post

Eu voi pleca cu Milan la sf de august! e super baiat si vorbeste limba mioritica!

Felicitari!! Milan este unul dintre cei mai buni prieteni ai mei. Eu am fost anul trecut in Muntenegru ce el si a fost ceva de vis. Tara frumoasa, mancare excelenta si companie super. De asa ceva o sa ai parte acolo.

Junior Member
    Locația
    suceava
    Posturi
    17

Default genu.vexler@yahoo.com

Quote Originally Posted by DanutzaZpr View Post

Salut, Danutza! Am citit reportajul tau despre vizita ta in Croatia anul trecut si am fost impresionat! Eu am navigat cu o barca cu motor, pe lacul Bicaz, 2veri,peisajul este dintre cele mai frumoase. Cu un velier, desigur, e altceva. Daca e posibil sa fiu cooptat in echipajul tau, pentru excursia despre care vorbeai, in august, te rog sa ma contactezi. Toate cele bune! GENU,

Locația
    Bucuresti
    Posturi
    289
    Blog Entries
    1

Noutati pentru excursile cu yacht in Muntenegru: nu mai este nevoie de pasaport. De acum se intra doar cu buletinul.

6.  

Salut,

Cautam inca 2 persoane pentru 6 zile in Muntenegru cu Milan si Bavaria 40. Inca nu stim perioada, dar o putem discuta si apoi vorbim cu Milan. Ar veni 400 Euro de peroana pentru 6 zile + benzina/motorina pana acolo pentru masina. Sau cu avionul daca iesim la bani aproape la fel. Cred ca pentru cheltuiala, inca 300 de Euro/persoana ajung.

Deci, caut inca 2 persoane pentru vara 2011.

Multumesc. PM sau e-mail.

Pliantul aici: http://w5jg4g.bay.livefilestore.com/...R/1.JPG?psid=1

http://w5jg4g.bay.livefilestore.com/...D/2.JPG?psid=1
    Last edited by Emil Paraschiv; 2 Mar 2011 at 11:49 AM.

Senior Member remyx's Avatar
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    209

L-am intalnit pe Milan Sibalic acum 2 ani la un targ si am schimbat cateva vorbe cu el. Pare un om tare de treaba si intr-adevar este un poliglot (vorbea foarte bine sarbo-croata, romana, engleza, si parca inca vreo 2 limbi).

Ce ma uimeste insa la oferta lui, este ca preturile pentru aceeasi barca (o Bavaria) au crescut de la 900 E in 2009 la 1600 E in 2011 (dupa Salonul Nautic am comparat pliantele de anul acesta cu cele din 2009 pe care le-am gasit intamplator).
    Iar numarul de pasageri imbarcati a scazut in oferta de la 6 la 4. Traseul oferit (foarte frumos dealtfel) s-a pastrat.
    Adica : 2009 - 6 pers/900 E, 2011 4 pers/1600 E.

Nu vreau sa fiu carcotas (chiar daca sunt putin), oferta este inca buna, dar se vede treaba ca afacerile merg bine in Muntenegru si criza nu i-a lovit prea tare acolo.

Succese nebanuite skipper-ului,

Remi

Junior Member
    Locația
    bucuresti si coasta adriatici
    Posturi
    1

Quote Originally Posted by remyx View Post
    L-am intalnit pe Milan Sibalic acum 2 ani la un targ si am schimbat cateva vorbe cu el. Pare un om tare de treaba si intr-adevar este un poliglot (vorbea foarte bine sarbo-croata, romana, engleza, si parca inca vreo 2 limbi).

Ce ma uimeste insa la oferta lui, este ca preturile pentru aceeasi barca (o Bavaria) au crescut de la 900 E in 2009 la 1600 E in 2011 (dupa Salonul Nautic am comparat pliantele de anul acesta cu cele din 2009 pe care le-am gasit intamplator).
    Iar numarul de pasageri imbarcati a scazut in oferta de la 6 la 4. Traseul oferit (foarte frumos dealtfel) s-a pastrat.
    Adica : 2009 - 6 pers/900 E, 2011 4 pers/1600 E.

Nu vreau sa fiu carcotas (chiar daca sunt putin), oferta este inca buna, dar se vede treaba ca afacerile merg bine in Muntenegru si criza nu i-a lovit prea tare acolo.

Succese nebanuite skipper-ului,

Remi
    2009 a fost an de promotie din cate stiu.

Eu am fost cu Milan in 2009 - crede-ma, confortul este foarte important, eu am stat 6 zile atunci si 6 persoane ne-am cam inghesuit.

Preturile sunt inca mai mult decat ok, comparativ cu orice oferta de asemenea gen de croaziera pentru sezonul de vara - iun., iul., aug. - si pentru distantele care se parcurg.

Anul asta merg in aug. in Croatia - varianta de 11 zile. Sunt fan al insulelor din sudul Croatiei: golfulete ascunse, mancare savuroasa [Mljet rulez ]

Up! Nu este nimeni interesat? Nu muscam.

Tags for this Thread

Bookmarks