ambarcatiuni ultrausoare din sipci

http://www.ebay.com/itm/131405053998 uite aici freze cu 42 usd cu tot cu transport...adica 20 frezele si 22 transportul

Multumesc pentru link timberland, pe astea nu le vazusem. In preajma sarbatorilor voi ajunge in state si voi incerca sa comand pe mlcswoodworking.com sa-mi fie trimise pe adresa agentului din Savannah iar agentul sa mi le înmâneze. Daca nu voi reusi le voi urma link-ul tau.

Acum intrebare pentru cei care au deja banc cu freze: ce diametru sa cumpar la axul frezei? De 1/4" (6,5mm) sau 1/2" (13mm) ? Mentionez ca intentionez sa cumpar un banc tip FERM PRA 1011
Nu stiu ce dimensiune primeste mandrina din banc. Imi poate spune cineva?
 
Multumesc pentru link timberland, pe astea nu le vazusem. In preajma sarbatorilor voi ajunge in state si voi incerca sa comand pe mlcswoodworking.com sa-mi fie trimise pe adresa agentului din Savannah iar agentul sa mi le înmâneze. Daca nu voi reusi le voi urma link-ul tau.

Acum intrebare pentru cei care au deja banc cu freze: ce diametru sa cumpar la axul frezei? De 1/4" (6,5mm) sau 1/2" (13mm) ? Mentionez ca intentionez sa cumpar un banc tip FERM PRA 1011
Nu stiu ce dimensiune primeste mandrina din banc. Imi poate spune cineva?
Salut . Eu am o freza felder cu ax interschimbabil , iar pt frezele deget am ales 1/2 '' coasa pt ca gasesti muuuullt mai multe profile si mai ieftine ...cele de 8 mm sunt ft limitate in profile si mult nai scumpe...cand iei bancul de frezat intreaba ce diametru primeste penseta...daca nu intra aici si gasesti masini de frezat de 1/2 la bani de nimic toolstop.co.uk ..

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Conform informatiilor de aici: http://www.sculesiechipamente.ro/masa-pentru-freza-lemn-pra-1011-f/ prinderea este reglabila si primeste toate dimensiunile uzuale. Le-am mai trimis un mesaj totusi ca sa ma asigur. Sper sa-mi raspunda si sa nu creada ca sunt vreunul care nu stie sa citeasca. :)
Oricum, multumesc de info, voi comanda de 1/2".
Da sper ca stii ca asta e doar o masa..fara unitate de frezare...doar o mada simpla

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 

Back
Sus