Caut - reparatii fibra de sticla Constanta

Buna ziua,

Am si eu o buba la un caiac de fibra. Ma poate ajuta si pe mine cineva cu o reparatie in Constanta?

Va multumesc.
Eduard,
0727.718.782
 
Salut,
Reparatie caut... Trebuie peticit un pic (o fisura/crapatura) si eventual un strat de fibra doar pe opera vie, nefinisat (il vopsesc eu dupa aceea).
 
am priceput. era un tip....Florian, am un numar de-al lui dar nu stiu daca mai este de actualitate 0761335044, suna-l, era meseriash la chestii d'astea. Sper doar sa nu-si fi schimbat numarul de telefon ca altfel nu stiu cum sa-l mai gasesc
 
sau cumpara-ti un adeziv d'ala cu doua seringi (e rasina epoxy) si-ti dau eu nishte voal deshtept de 80 si-ti repari singur barca :)
-evident daca suprafata care trebuie reparata este mica
 
Rasina epoxi "la doua seringi" cred ca e cam prea viscoasa pentru a "bate fibra" cu ea. Se gasesc insa la Brick (linga casele de marcat) kit-uri pentru reparatii caroserii (fibra, rasina poliesterica si intaritor) si o poti face singur. Pentru o reparatie mai serioasa 0722780875, Marian. Dar cred ca e cam ocupat. :)
 
asta-i motivul pentru care am spus voal deshtept, sa poata face reparatia cu "seringa" si un spaclu. reparatia devine invizibila astfel. kit-ul de la brick are stratimat si rasina poliesterica, nu sunt fanul acestora, d'aia nu l-am recomandat.
.....dupa care am citit ca vrea sa acopere toata opera vie...si nu am mai zis nimic :)
 
In Constanta : Cristi Tutuianu ,
In Mangalia : Home Made .....

Intrucat ambii m-au ajutat enorm candva , odata stabilit ceva cu unul dintre ei ma oblig sa le procur si sa le trimit materialele necesare din Bucuresti . Indiferent de cat de mica este cantitatea materialelor necesare reparatiei .

Cand ai nevoie ( daca ai ) te pot pune in legatura telefonica cu ei . Asta o stabilim prin mesaj privat .
 
Salut,

Partea cu acoperitul operei vii ar fi faza a doua dupa ce rezolv cu zona crapata. Urgenta ar fi sa acopar/repar zona unde sunt fisurile; aspectul mai putin conteaza acum.

@ modi: daca ai putea sa imi trimiti un sms cu nr de tel al d-lui Cristi Tutuianu ar fi super.

@ pelicanul: multam fain, o sa sun maine dimineata.
 
Problema este ca eu trebuie sa pierd vremea in bucuresti si nu stiu cand o sa mai ajung in constanta. Si la bucuresti nu am spatiu de desfasurare, altfel m-as fi apucat eu sa il repar - imi cumparam ce aveam nevoie si il faceam cap coada. Aici in c-ta am unde dar nu stiu cand mai ajung...
 
Ultima editare:
Cu toata placerea ! Maine dimineata , cat de devreme posibil , vorbesc cu el si va pun in legatura .
E bun !
 
Problema este ca eu trebuie sa pierd vremea in bucuresti si nu stiu cand o sa mai ajung in constanta....

Stai putin , ca eu acuma "compilez" ......

Tu esti in Bucuresti ? Jucaria cu "plezneala" e si ea cu tine ? Ca daca-i asa ti-o repar eu . Indiferent de ce-ar avea bulit .
In fine , eu la Bucuresti , Cristi la C-ta , ..... tu decizi .
 
Eu acum sunt la c-ta, la fel si copaia. Si nu prea am cum sa o aduc la Bucuresti pt ca nu am masina. De unde rezulta ca trebuie sa rezolv problema aici, in Constanta.
 
Ultima editare:

Back
Sus