SCOALA DE NAVIGATIE RYA IN ROMANIA

August e luna concediilor deci, momentul perfect pentru un curs de yachting. Urmatoarea serie de curs este programata pentru saptamana 16-20 august iar inscrierile au inceput deja. Va asteptam cu drag! Mai multe detalii pe www.scoalarya.ro
 
Vara se apropie de sfarsit, vantul incepe sa sufle din ce in ce mai rece deasupra Romaniei. La Mangalia insa, cursantii din aceasta saptamana ai scolii de yachting, trag tare pentru a deprinde tainele navigatiei de la skipperul englez John Field. Vremea e buna cu noi saptamana asta si speram ca si de sambata incolo cand, incepe ultima serie de cursuri din aceasta frumoasa vara pe Marea Neagra. Daca va doriti sa obtineti anul acesta mult doritul brevet englezesc, mai aveti o sansa! Ultimul curs pe 2010, din perioada 11 - 15 septembrie mai dispune de 1 (un) loc vacant. Care poate fi al tau! Daca ne anunti in timp util la office@bluemarine-yachts.ro sau 0769.038.076.
 
Pe parcursul iernii vom organiza cursuri shorebased ( Basic Seamanship & navigation , Day Skipper Theory , First Aid , Radar , Diesel Engines ) , in Bucuresti , in aceeasi maniera , cu instructori RYA , in limba engleza .
 
Au inceput inscrierile pentru cursurile din sezonul 2011 !

Pentru ca deja am primit cereri si inscrieri pentru cursurile RYA de Competent Crew , Day Skipper si Coastal Skipper pentru sezonul 2011 , sezon care va incepe in luna Mai , m-am gandit sa ofer un sprijin celor care inca nu si-au facut planurile pentru primavara - vara viitoare :

cadoul meu de Anul Nou :

- toate inscrierile confirmate ce se vor efectua in perioada 1 ianuarie - 31 martie 2011 , pentru cursurile mentionate mai sus , VOR BENEFICIA DE UN DISCOUNT EXCEPTIONAL DE 100 EURO , in cazul acesta costul unui curs fiind de 650 Euro !!!

Daca ne anunti in timp util la office@bluemarine-yachts.ro sau 0769.038.076.

www.scoalarya.ro
 
Primul curs RYA din acest an se va desfasura in perioada 29 Aprilie - 3 Mai .

Cei care se inscriu pana la 31 martie ( la orice curs ce se va desfasura in 2011 ) primesc un discount de 100 Euro !
 
Pe parcursul iernii vom organiza cursuri shorebased ( Basic Seamanship & navigation , Day Skipper Theory , First Aid , Radar , Diesel Engines ) , in Bucuresti , in aceeasi maniera , cu instructori RYA , in limba engleza .

stiu ca iarna e pe duca, da' intreb si io: se mai fac ceva cursuri teoretice? m-ar interesa ala de motoare diesel.
 
stiu ca iarna e pe duca, da' intreb si io: se mai fac ceva cursuri teoretice? m-ar interesa ala de motoare diesel.

Dan , cursul de motoare diesel se va putea face incepand din 29 Aprile pana la sfarsitul lunii mai aproape oricand . Este un curs de 1 zi , vom avea instructorul britanic in acea perioada , deci esti bine venit . Nu este un curs doar teoretic , este necesar sa vezi si sa auzi un motor diesel functionand pe o barca .

Te rog sa trimiti un email pe adresa office@bluemarine-yachts.ro si vei primi un raspuns .
 
salutam disparitia bannerului ::celebrei:: scoli care din cate am mai aflat i-au iesit mucii de atata scoleala si careia i s-au mai dus si barcile la vale , la turci, poate acolo cu mai mult folos!
 
Nu cred ca este un motiv de bucurie disparitia unei scoli. Indiferent in ce domeniu sau cine o conducea.
Cate scoli de yachting au mai ramas in RO? De zeci de ani scoala de yachting in RO este tot la inceput. Si tot prohibitiva. Oare cati skipperi romani s-au calificat in RO? Sau poate ca sunt prea multi skipperi intre Chilia si Vama Veche...
 
Tot la capitolul scoala ! Stie cineva cea mai usoara metoda din lume a calculelor diferentei mareelor in portul secundar . Va rog nu ma trimiteti le app-uri ca am si eu , imi trebuie o metoda de examen .
Multumesc anticipat ! As considera ca pe un minunat cadou de Craciun .
 
Multumesc ..... tot nu inteleg , am de la englezi 3 metode asta ar fi a 4 metoda ! O sa mai lucrez la ea . Ma gandeam ca se cunoaste la noi poate o scurtatura simpla . O explicatie babeasca sa aiba si o logica unde sa ma lamuresc . Am gasit ceva carti pe scribd dar sunt de la academie si nu explica deloc concret . As dori o explicatie pas cu pas , ceva logic ramas de la vreun marinar batran . Asta a lui Pelicanul parc mai are logica . Sper sa pricep ...dar nu cred
 
Calculul mareelor e il stiu , e simplu , nu si pentru portul secundar care ma ucide de doua zile . Presupun ca ai dreptate nu exista scurtaturi....bine ca exista softwere ...nu si la examene(naspa) !!!!!!
 

Back
Sus