Sfaturi renovare barca

Salutare tuturor !
Zilele astea am achizitionat o epava de barca Egreta de 4,90 x 1,40.
Zic epava pentru ca dupa cate am de facut la ea...unii ar putea spune :" Mai bine mai strangeai banii si-ti luai una mai buna" -- ideea este ca nu stau pe roz cu banii...asta este un vis, un moft, nu este ceva care sa-mi trebuiasca in mod frecvent .
Pentru inceput atasez o poza cu ea, rugandu-va sa-mi dati cateva sfaturi pertinente si nu foarte scumpe in vederea reconditionarii barcutei.
Fostul proprietar a taiat bancutele pentru a descoperi unde este intepata iar eu vreau sa le refac .
As vrea sa stiu daca poate fi ranforsata cumva fara sa o ingreunez foarte mult..
Dupa ce rezolv sparturile si refac banchetele as vrea sa obtin o suprafata mai lucioasa la interior pentru ca asa cum este acum....te cam lasa fara pantaloni daca te asezi in ea :D
Pentru inceput am sa ma ocup de "decojit" vopseaua si fibra care s-a exfoliat..crapat...umflat si apoi sa ma apuc de banchete.
Astept cateva idei inainte sa plec la drum cu idei gresite si greu de indreptat.
Nu sunt avizat in domeniu dar nici doua maini stangi nu cred ca am asa ca as fi extrem de fericit sa rezolv lucrarea asta singur (ca manopera) dar bineinteles cu sfaturile voastre !
 

Atașamente

  • 2014-07-25 18.06.54.jpg
    2014-07-25 18.06.54.jpg
    62.4 KB · Vizualizări: 64

Back
Sus