Marea Neagra, mai 2009

Iesire in zona Constanta si prima intalnire cu delfinii...
Prima imagine : leapsa cu prietenii.
Lectia 1 : Marimea conteaza (mai ales la vele).
Imaginile 2 si 3 : Delfini care se dau mari.

Senzatiile au fost de-a dreptul incredibile ! Experienta de neuitat.

Si un scurt filmulet : http://www.youtube.com/watch?v=27eoNElUVIg
Remi
 

Atașamente

  • DSCF8628mic2.jpg
    DSCF8628mic2.jpg
    62.4 KB · Vizualizări: 170
  • DSCF8660mic2.jpg
    DSCF8660mic2.jpg
    82.9 KB · Vizualizări: 156
  • DSCF8668mic2.jpg
    DSCF8668mic2.jpg
    83.8 KB · Vizualizări: 160
Ultima editare:
Bravo Remi !

Acum am inteles eu ce vroiai sa zici prin " AMR 3 zile ... 2 zile .."
Cu ce barca ai fost ? A fost frig (vad ca erati cam imbracati)?

Andrei

PS: Foarte tari delfinii !!!
 
Bravo Remi !
Acum am inteles eu ce vroiai sa zici prin " AMR 3 zile ... 2 zile .."
Cu ce barca ai fost ? A fost frig (vad ca erati cam imbracati)?

Am fost cu Dl. Drugan cu Aiax (scoala SetSail). Am avut de toate, vant 0-1-2-3-4, luna plina, delfini, pasarele noaptea pe barca, lilieci care dormeau in vele, lectii si relaxare. Fara rau de mare. Cel mai neplacut a fost vant 0 - calm plat. E de-a dreptul frustrant.

In timpul noptii a fost mult mai frig decat m-am asteptat. Dealtfel, eu am apelat la polarul si manusile de iarna ale unui coechipier cat am fost de cart. Iar vesta de salvare tine fantastic de cald. Data viitoare o sa imi ajustez bagajul in cunostinta de cauza.

@edith, nu stiu cine este tu, ca sa iti pot raspunde. Partea funny e ca am urmarit barca din poza 3 ore, crezand ca este cu totul alta barca. Dupa 3 ore descoperim ca ne-am inselat si aflam ca barca noastra abia iesise din port si ne cauta si ea :))

Poza 1 : Incepe vantul
Poza 2 : Avem pasarica la bord ;)
 

Atașamente

  • xDSCF8617mic2.jpg
    xDSCF8617mic2.jpg
    30.2 KB · Vizualizări: 87
  • xDSCF8598mic.jpg
    xDSCF8598mic.jpg
    54.2 KB · Vizualizări: 118
Ultima editare:
Eu v-am facut cu mana de pe Motivation, si am vorbit cu instructorul vostru de marinarie, care intre noi fie vorba tot de la mine a invatat.
 
Eu v-am facut cu mana de pe Motivation, si am vorbit cu instructorul vostru de marinarie, care intre noi fie vorba tot de la mine a invatat.

Ahaaa, cred ca te-ai amuzat teribil de stradania noastra de a va ajunge. Noi de fapt o cautam pe Indigo.

Oricum, noi eram intr-un handicap evident... nici macar cu binoclul nu am reusit sa va vedem pana nu ati virat spre noi.


In primul post am adaugat si un filmulet : http://www.youtube.com/watch?v=27eoNElUVIg
 
Edi, lasa ca in weekend avem regata, scriu un mesaj la pupa, pentru tine cu dedictzie, sa ai binoclu sa potzi sa citesti :))
 

Back
Sus