Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 11 to 16 of 16

Topic: plan kayak 390/70 - 120 kg - s&g

Senior Member
    Locația
    constanta
    Posturi
    222

da, stay cool, nu mi-am imaginat ca vrei sa carcotesti dar mi-ai atras atentia ca poate vad lucrurile numai din perspectiva mea ceea ce este adevarat dar o fac fara intentie. Am specificat dialogul meu cu DDaniel pentru ca baiatul e ok si vreau sa se stie ca si eu sunt ok Evident . legat de site-uri de primul habar nu am asta...bla bla bla ceva scandinav...ma duc pe el acum. pe cel de-al doile il stiu legat de planuri....am vazut la un moment dat pe sectiunea asta ca nimeni nu posteaza planul efectiv, mai mult catva baieti incercau schimburi ceea ce e cumva ...nu stiu. Ideea este sa pui direct planul cand il ai si toti sa facem la fel, nu-i mare smecherie. Am pe undeva o carte de prin 45 numai cu planuri de barci. De fapt cu planurile tuturor ambarcatiunilor de Dunare construite pana la acea data in germania - planuri complete. ma rog la toti zeii sa o gasesc pentru ca e o comoara inestimabila si ca informatie si ca obiect in sine. Eu nu prea pierd lucruri asa ca sper s-o descopar la un moment dat, sa vezi atunci ce postez eu aici...toata lumea va invata Germana

gluecklicherweise, so mancher kann schon etwas Deutsch also, nix wie los!
    Cat despre pus planuri, sunt probleme de copyright pe care, de inteles, oamenii le evita. Nu vrem sa capatam renumele de hoti de proiecte.
    Eu prefer sa dau link-uri catre site-urile autorilor.
    Unii designeri isi urmaresc proiectele si pe site-ul nostru

Am inlocuit cu link-ul in engleza. Uitasem

Mic aspirant la marinărie nicabogdan1's Avatar
    Locația
    ploiesti
    Posturi
    40

Quote Originally Posted by mariusf View Post
    Nu folositi fibra mai grea de 120gr/m, recomand voalul de 80gr - laminati totul, interior/exterior
    Orice placaj e bun, lasati dreaq okumele in magazine.
    Salutari.Ar putea cineva sa ne ofere o comparatie intre 4 mm fag si 4 mm plop? Luand in considerare ca de obicei placajul de plop e mai imgrijit, mai aspectuos? Multumiri.

din ce amintiri am, placajul de fag ar putea fi rigid si greu dar poate fi convins prin imersare sa ia ce forma vrei. Nu am lucrat cu plop dar ar putea fi vizibil mai usor iar ca miez al laminatului , ar putea fi ok

Mic aspirant la marinărie nicabogdan1's Avatar
    Locația
    ploiesti
    Posturi
    40

Quote Originally Posted by klimm View Post
    din ce amintiri am, placajul de fag ar putea fi rigid si greu dar poate fi convins prin imersare sa ia ce forma vrei. Nu am lucrat cu plop dar ar putea fi vizibil mai usor iar ca miez al laminatului , ar putea fi ok
    Ca miez al laminatului?

6.  

Vorbesc de laminatul fibra/placaj/fibra, unde placajul reprezinta miezul(the core) care trebuie sa preia compresie, iar fibra de sticla preia toate intinderile. Toata treaba este ca pana pui fibra, placajul sa reziste solicitarilor si sa poata fi modelat.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Alte topicuri asemănătoare

1. Ofer plan caiac Mill Creek 16,5 din placaj maritim-schimb cu plan caiac strip tandem
    de Daniel Papuc īn topicul Construcţia de caiace și canoe
    Răspunsuri: 4
    Ultimul post: 17 May 2018, 01:01 AM
  2. Plan caiac
    de Rasputin īn topicul Planuri şi manuale de construcţie
    Răspunsuri: 17
    Ultimul post: 15 Aug 2014, 02:08 PM
  3. Ofer plan caiac Mill Creek 16,5 din placaj maritim-schimb cu plan caiac strip tandem
    de Daniel Papuc īn topicul Planuri şi manuale de construcţie
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 25 May 2014, 05:41 PM
  4. achizitionare Plan de contructie
    de Marian S īn topicul Īncepători şi visători
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 22 Mar 2013, 05:14 PM
  5. plan de caiac viteza ?
    de aleb īn topicul Planuri şi manuale de construcţie
    Răspunsuri: 43
    Ultimul post: 31 May 2012, 03:58 PM

Tags for this Thread