Carte Tehnica (User's Manual) Suzuki DF4/DF5/DF6

Salutare,

Am cumparat de curand un Suzuki DF6 si am o "carte tehnica" facuta de romanasii nostrii cu 15 pagini, imagini incomplete si trimiteri la imagini care nu exista.
Daca ma poate ajuta cineva cu un manual original in limba engleza as fi profund recunoscator si indatorat ;)
Tot ce am gasit pe net sunt ori in germana ori in ruseste

Merci anticipat
 
DF4...6 User Manual

Sunt si eu interesat de aceasta cartea tehnica .

Iata un sumar in engleza
Suzuki Df6 Outboard Owners Manual in pdf file

Cam atat publica (in mod deschis si gratis) Suzuki, restul este cuprins in cartea de service.
Oricum pt schimbat ulei si mentenanta generala cele de mai sus sunt mai mult decat suficiente.

Specificatiile , intr-o forma sumara se gasesc si aici
http://valtys.puslapiai.lt/images/Suzuki_df6-4.pdf

Am un DF4 (modificat cam la DF6) este fiabil si nepretentios.
Cat despre intretinere - operatii de mentenanta standard sunt necesare (ca la orice motor)
insa nu trebuie demontat totul, pana la ultimul surub, la/dupa 20 ore de utilizare...
 
Ultima editare:
Iata un sumar in engleza
Suzuki Df6 Outboard Owners Manual in pdf file

Cam atat publica (in mod deschis si gratis) Suzuki, restul este cuprins in cartea de service.
Oricum pt schimbat ulei si mentenanta generala cele de mai sus sunt mai mult decat suficiente.

Specificatiile , intr-o forma sumara se gasesc si aici
http://valtys.puslapiai.lt/images/Suzuki_df6-4.pdf

Am un DF4 (modificat cam la DF6) este fiabil si nepretentios.
Cat despre intretinere - operatii de mentenanta standard sunt necesare (ca la orice motor)
insa nu trebuie demontat totul, pana la ultimul surub, la/dupa 20 ore de utilizare...

Multumesc pt manual.
S-ar putea sa ma ajuti si pe mine sa modific motorul la 6 cai?
Doar sa-mi zici ce trebuie sa fac. Asta cand ai timp, bineinteles.
 
Iata un sumar in engleza
Suzuki Df6 Outboard Owners Manual in pdf file

Cam atat publica (in mod deschis si gratis) Suzuki, restul este cuprins in cartea de service.
Oricum pt schimbat ulei si mentenanta generala cele de mai sus sunt mai mult decat suficiente.

Specificatiile , intr-o forma sumara se gasesc si aici
http://valtys.puslapiai.lt/images/Suzuki_df6-4.pdf

Am un DF4 (modificat cam la DF6) este fiabil si nepretentios.
Cat despre intretinere - operatii de mentenanta standard sunt necesare (ca la orice motor)
insa nu trebuie demontat totul, pana la ultimul surub, la/dupa 20 ore de utilizare...

Multumesc de raspuns,
Astea le-am gasit si eu pe site-ul oficial la Suzuki
Mi se pare ciudat ca in rusia se publica in mod deschis si gratis acest manual, si la noi nu il ofera nici macar la motorul cumparat nou
mie unul mi se pare foarte util atat pentru service-ul anual al motorului cat si pentru informatii in legatura cu utilizarea corecta, transportul si alte tips-uri care nu le gasesti altundeva. Doar din pozele pe care le-am vazut in cartea in germana am avut multe de invatat despre motor
Mai sapam, daca nu stam cu google translate-ul in fata :D
 

Back
Sus