Sarbatori de iarna

Sarbatori Fericite la toti barcaholicii!

Mosul a venit si la cei din Moldova: Holver are deschis punct de lucru si la Iasi.
 
Bucurii pentru suflet va doresc !
Daca scapati de atacul sarmalelor, daca va copleseste aroma caltabosilor cu tot cu caloriile aferente, daca puneti pe solduri de la piftie, aveti un motiv in plus sa remediati stand mai mult pe valuri in natura, in sezonul ce vine. :)
 
Ma trezesc și eu, aproape după război... dar până la Anul Nou mai e un pic. Sa fiți fericiți, pe apa sărată sau dulce, în atelier, la undita, cu echea sau cu timona în mâna, cu vele, vâsle sau motor. Sa aveți la iarna o mie de aventuri de povestit, cu zâmbetul ala unic al unui om care a trăit un moment deosebit de intens.
Si poate ca ne-om vedea, măcar cu unii dintre voi, la bordul lui Roz Avel sau pe plaiuri mioritice. Nu contează, paharul de vin sa fie.

La Multi Ani
Florin
Voeux2015.jpeg~original
 
Un an nou mai bun cu sanatate si prosperitate pentru toata lumea!

Multumesc Alex, sa traim cu totii fericiti, pe plutitoarea dorita ! :)

Cred ca orice urare de bine, se rezuma la a fi fericit. Ca daca esti fericit n-ai cum sa fii bolnav, n-ai cum sa fii sarac lipit, n-ai cum sa fii singur, frustrat sau cu lipsuri mari.
Le inglobeaza pe toate.
 
Multumesc Alex, sa traim cu totii fericiti, pe plutitoarea dorita ! :)

Cred ca orice urare de bine, se rezuma la a fi fericit. Ca daca esti fericit n-ai cum sa fii bolnav, n-ai cum sa fii sarac lipit, n-ai cum sa fii singur, frustrat sau cu lipsuri mari.
Le inglobeaza pe toate.

Nu m-am gândit niciodată așa dar.....superb spus .
Și atât de adevărat!
 

Back
Sus