Permise de pescuit si acces in Delta Dunarii

chiar o veste buna, mai ales pentru cei care nu vor sa piarda juma de zi de pescuiala pentru programul de functionare! Probabil insa ca aceste automate vor fi functionale spre finalul anului :)
 
chiar o veste buna, mai ales pentru cei care nu vor sa piarda juma de zi de pescuiala pentru programul de functionare! Probabil insa ca aceste automate vor fi functionale spre finalul anului :)

Și dacă nu vor fi bine securizate în perete și vor accepta cash.....max 3 zile le dau termen de viață.
 
Salut,
Se pare ca automatele au fost inaugurate joi, pe 2 Aprilie.
Unul este in holul ARBDD -va fi accesibil tot timpul si altul la hotel Delta.
L-am vazut pe cel de la ARBDD dar inca nu functiona, miercuri dimineata asteptau inaugurarea oficiala.
Ne grabeam sa mergem in balta si n-am cerut detalii despre permisele de acces ambarcatiuni.
Fire intinse!
 
A luat cineva permise online? Am achizitionat azi permise de acces persoane, mi-a venit confirmarea platii cu cardul, dar permisele sa le tiparesc nu. Teapa?
 
A luat cineva permise online? Am achizitionat azi permise de acces persoane, mi-a venit confirmarea platii cu cardul, dar permisele sa le tiparesc nu. Teapa?

Am luat eu permise on line, am telefonat la Tulcea si mi le-au trimis prin curierat.
Poate mai recent sa procedeze altfel, anul trecut asa era.
Daca trebuie sa le tiparesti singur, inseamna ca au un sistem mai simplu de controlat, Teapa nu poate fi :) . Un telefon la sursa poate lamuri situatia.

Oricum, eu unul am sesizat esentialul: te duci in deltaaaa ! :)
 
Salut,
Si eu am luat permise on line,le-am putut tipari si chiar l-am intrebat pe vajnicul aparator al biosferei, cum verifica.
Raspunsul: "Dupa CNP, dom'le, avem un coleg care e de serviciu permanent si ne poate raspunde si la telefon si prin statie. Da' daca ati platit, nu va faceti probleme"
Discutia a fost relaxata, la un gin tonic. Nu ne-a controlat nimeni pe apa in cele doua saptamani. Este drept ca am observat ca de pe pontonul PF ne urmaresc prin binoclu dupa care vorbesc la statie.
 
M-am intors din Delta; la intrare am fost la RBDD sa scot permise de pescuit si barca, si sa intreb de astea de acces luate online si pentru care am primit doar confirmarea de plata, fara permisele tiparite. La ghiseu am primit ceea ce ma asteptam: nu stiu nimic, nu pot afla nimic, nu pot face nimic (luni la amiaza). Da' mergeti asa, cu confirmarea de plata. Eu: vreau o stampila pe ea cu data de intrare. Nu se poate! La automatul de permise se sta mult daca ai ghinion sa prinzi lume, din care 90% se descurca greu cu asa ceva.

In rest toate bune si frumoase, apa mica, multa lume cu corturi, vreme si voie buna si suficient peste. Niciun control pe apa.
 
Permise de acces si pescuit pe 2016


Salut,
Am obtinut on-line, platind cu cardul (singura posibilitate) permisele de acces si pescuit pentru mine si prietenii mei la
http://www.ddbra.ro/activitati/permise-online
Am primit imediat pe E-mail permisele in format PDF.
Despre monitorizarea pozitiei ambarcatiunii pe teritoriul RBDD (HG 538/2015) inca nimic. Dar cum am permisul de acces pot intra deja.
Am facut, tot on-line, cerere de eliberarea AVIZULUI PENTRU DESFASURAREA ACTIVITATII DE PESCUIT SPORTIV pe formularul atasat, la care am atasat copii dupa CI si copii ale permisului de pescuit ARBDD si le-am trimis la:
'stpf.tl@igpf.ro'
Inca nu le-am primit, dar inainte am intrebat la telefon si au zis ca se poate.
Toate cele bune!
 

Atașamente

  • PG_Tulcea_2016.pdf
    39.2 KB · Vizualizări: 26

Back
Sus