Eurosail - Cursuri RYA
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 10 of 11

Topic: Permise de pescuit si acces in Delta Dunarii

Senior Member
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    287

Default Permise de pescuit si acces in Delta Dunarii

La multi ani cu sanatate si noroc!
    Vesti bune de la ARBDD: Permisele de pescuit si acces in Delta Dunarii se pot obtine de la automate iar preturile pe 2015 raman aceleasi!
    Permisele pentru Delta Dunarii vor fi eliberate la automate -Blog Info-delta.ro

chiar o veste buna, mai ales pentru cei care nu vor sa piarda juma de zi de pescuiala pentru programul de functionare! Probabil insa ca aceste automate vor fi functionale spre finalul anului

Quote Originally Posted by sosoktm View Post
    chiar o veste buna, mai ales pentru cei care nu vor sa piarda juma de zi de pescuiala pentru programul de functionare! Probabil insa ca aceste automate vor fi functionale spre finalul anului
    Și dacă nu vor fi bine securizate īn perete și vor accepta cash.....max 3 zile le dau termen de viață.
    He knows not where he's going, For the ocean will decide, It's not the destination, It's the glory of the ride

Senior Member
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    287

Salut,
    Se pare ca automatele au fost inaugurate joi, pe 2 Aprilie.
    Unul este in holul ARBDD -va fi accesibil tot timpul si altul la hotel Delta.
    L-am vazut pe cel de la ARBDD dar inca nu functiona, miercuri dimineata asteptau inaugurarea oficiala.
    Ne grabeam sa mergem in balta si n-am cerut detalii despre permisele de acces ambarcatiuni.
    Fire intinse!

Senior Member
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    287

Salut,
    Mai nou se pot obtine permisele de pescuit si acces si on line.
    Permise online - REZERVATIA BIOSFEREI DELTA DUNARII
    Fire intinse!

6.  

A luat cineva permise online? Am achizitionat azi permise de acces persoane, mi-a venit confirmarea platii cu cardul, dar permisele sa le tiparesc nu. Teapa?

Quote Originally Posted by byteworks View Post
    A luat cineva permise online? Am achizitionat azi permise de acces persoane, mi-a venit confirmarea platii cu cardul, dar permisele sa le tiparesc nu. Teapa?
    Am luat eu permise on line, am telefonat la Tulcea si mi le-au trimis prin curierat.
    Poate mai recent sa procedeze altfel, anul trecut asa era.
    Daca trebuie sa le tiparesti singur, inseamna ca au un sistem mai simplu de controlat, Teapa nu poate fi . Un telefon la sursa poate lamuri situatia.

Oricum, eu unul am sesizat esentialul: te duci in deltaaaa !

Salut,
    Si eu am luat permise on line,le-am putut tipari si chiar l-am intrebat pe vajnicul aparator al biosferei, cum verifica.
    Raspunsul: "Dupa CNP, dom'le, avem un coleg care e de serviciu permanent si ne poate raspunde si la telefon si prin statie. Da' daca ati platit, nu va faceti probleme"
    Discutia a fost relaxata, la un gin tonic. Nu ne-a controlat nimeni pe apa in cele doua saptamani. Este drept ca am observat ca de pe pontonul PF ne urmaresc prin binoclu dupa care vorbesc la statie.

M-am intors din Delta; la intrare am fost la RBDD sa scot permise de pescuit si barca, si sa intreb de astea de acces luate online si pentru care am primit doar confirmarea de plata, fara permisele tiparite. La ghiseu am primit ceea ce ma asteptam: nu stiu nimic, nu pot afla nimic, nu pot face nimic (luni la amiaza). Da' mergeti asa, cu confirmarea de plata. Eu: vreau o stampila pe ea cu data de intrare. Nu se poate! La automatul de permise se sta mult daca ai ghinion sa prinzi lume, din care 90% se descurca greu cu asa ceva.

In rest toate bune si frumoase, apa mica, multa lume cu corturi, vreme si voie buna si suficient peste. Niciun control pe apa.

No Whistling on Board.
    Mariners have long held the belief that whistling or singing into the wind will "whistle up a storm".
    InDaKat
    KingFisher

Page 1 of 2 12 LastLast

Alte topicuri asemănătoare

1. Nou!! Delta Dunarii. Ghid turistic si de pescuit
    de byteworks īn topicul Dunăre şi Delta Dunării
    Răspunsuri: 5
    Ultimul post: 13 Jan 2014, 09:17 AM
  2. Plimbari si pescuit in Delta Dunarii
    de ciby īn topicul Dunăre şi Delta Dunării
    Răspunsuri: 25
    Ultimul post: 22 Aug 2013, 11:02 AM
  3. Acces in delta
    de gabytzu īn topicul Dunăre şi Delta Dunării
    Răspunsuri: 1
    Ultimul post: 26 Jun 2013, 03:01 PM
  4. Croaziere (agrement si pescuit) in Delta Dunarii.
    de Virgil īn topicul Oferte charter, cursuri, turism şi servicii turistice
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 5 Oct 2010, 05:11 PM

Tags for this Thread

Bookmarks