Page 3 of 11 FirstFirst 1234567 ... LastLast
Results 21 to 30 of 109

Topic: 1 si 2 Mai marinaresc pe Dunare - de la Zimnicea la GIurgiu

Quote Originally Posted by CrocodiluDiluDilu View Post
    Deci ati facut pasul... Ma bucur pentru voi
    Multumim

Quote Originally Posted by zippo View Post
    Multumim
    Cu asa ceva pot sa vin....as avea nevoie de ajutor pentru lansare la apa........eu am tractiune pe spate si sigur raman in apa

Quote Originally Posted by TOPOGRAF View Post
    Cu asa ceva pot sa vin....as avea nevoie de ajutor pentru lansare la apa........eu am tractiune pe spate si sigur raman in apa
    adica cu...
    Fotografii ataşate Fotografii ataşate IMG_20150226_110416.jpg‎  

Vin si eu. Laguna ....2 persoane....0 disponibil pentru ca nu stiu inca daca raman peste noapte.

@topograf - frumoasa barca , pacat sa stea acasa de 1 MAI , poate o aduci sa petreaca cu celelalte si om gasi si pentru tine ceva de facut . EU zic ca ajutor o sa ai din partea noastra a tuturor, eventual o ducem pe brate ca pe o diva .

@bogdan1323 - daca esti hotarat te trecem pe lista. Daca nu ramai peste noapte sa vorbim in privat pentru o "bretea" de iesire din traseu sau alte variante .

@ pentru toti

Sper ca de azi intr-o luna sa vorbim in viu grai pe Dunare la primul popas. Pentru ca multi m-au intrebat care sunt noutatile incerc sa le up-datez mai des ca sa existe informatii. Din pacate asa cum constati singuri , vremea inca e capricioasa si va fi asa toata luna aprilie. Sper sa-i ajunga a.i. de 1 si 2 mai sa fie generoasa cu noi. Ma gandesc chiar la mutarea intervalului plimbarii pentru 2-3 caci tot zile nelucratoare sunt in caz ca va ploua . Acest lucru insa nu-l vom sti decat cu cateva zile ininate. Ce stiu e ca apele inca sunt sus si probabil vor mai creste in urmatoarele zile. Imi propun ca dupa Paste sa fac o incursiune la locul de plecare pentru a viziona malurile si posibilitatile de acostare acolo. Voi intocmi lista cu participantii pentru a o inainta Politiei de Frontiera tot cu cateva zile inainte caci sigur vor fi miscari de trupe. Dupa cum vedeti depindem de multe variabile care se vor "linisti " intr-o matca rezonabila cu o saptamana inainte. Astept insa orice intrebare de la dv pentru a le rezolva pe uscat .
    Desi vom mai vorbi aici, va urez sa aveti sarbatori luminate si sa ne vedem cu bine

6.  

ceva poze cu locul de plecare ...sau coordonate sa-mi fac o idee.....

Quote Originally Posted by Alex78 View Post
    Salut. Iau si eu in calcul sa vin cu voi daca se gaseste o solutie de transport pana in Zimnicea. Canoe + prietena. 0 locuri libere.
    Salutare
    Am reușit sa fac rost de peridoc așa ca sunt sigur ca pot sa va īmbarc īn mașină și canoea īn barca mea.
    Ne auzim.....
    Sa fim sănătoși!
    Doamne Ajută!
    He knows not where he's going, For the ocean will decide, It's not the destination, It's the glory of the ride

Quote Originally Posted by Cellini View Post
    Daca se poate rezolva transportul Giurgiu-Zimnicea, participam si noi.
    Cellini - barca Flower of Life, vasle+motor, 2 locuri, 0 disponibile.
    Acte nu sunt necesare; pana la 1 mai o sa avem PG-uri pentru zona respectiva odata cu permisele de pescuit.
    Pai mai și pescuim?Nu e cam interzis olecuță?
    He knows not where he's going, For the ocean will decide, It's not the destination, It's the glory of the ride

Quote Originally Posted by piesenoi111 View Post
    Pai mai și pescuim?Nu e cam interzis olecuță?
    E interzis doar la peste. In rest se poate pescui orice

Am atasat o poza a punctului de plecare planificat,care e de pe plaja orasului ; urmeaza sa fac site-survey in saptamanile urmatoare. Avand in vedere ca Dunarea are nivelul foarte variabil in aceasta perioada prefer sa il fac cat mai aproape de 1 mai. Chiar daca pescuitul e interzis , ciorba de peste nu e compromisa !!!!

Avem o camioneta de 5m lungime si 2.5 latime cu care vom putea cara ambarcatiunile usoare si gonflabile pana la locul de plecare precum si bagajele mai voluminoase.
    Fotografii ataşate Fotografii ataşate loc de plecare zimnicea.jpg‎  

Page 3 of 11 FirstFirst 1234567 ... LastLast

Alte topicuri asemănătoare

1. 1 si 2 MAI pe Dunare de la Zimnicea la Giurgiu
    de romel īn topicul Organizări īntālniri și ieșiri pe apă
    Răspunsuri: 9
    Ultimul post: 27 Mar 2014, 11:36 AM
  2. acelasi 1 Mai Marinaresc
    de wulkie īn topicul Jurnal de bord
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 9 Jun 2013, 11:41 PM
  3. 1 Mai Marinaresc 2013