Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 21 to 30 of 33

Topic: Salonul Nautic Bucuresti 2015

Cateva imagini
    Fotografii ataşate Fotografii ataşate DSC05422.jpg‎   DSC05435.jpg‎   DSC05436.jpg‎   DSC05446.jpg‎   DSC05439.jpg‎  
    Last edited by Florio; 8 Mar 2015 at 11:03 AM.

Senior Member
    Locația
    Bucuresti
    Posturi
    244

Quote Originally Posted by Florio View Post
    Salut Thor.
    Din cauza unor probleme de transport, "Jurnalul galician" nu a putut ajunge la salon. Ieri a fost si Crocodilul, nu stiu cum de nu l-ai intalnit. Tot ieri am fost si eu de pe la ora 11 pana pe la ora 15 cred, cand am plecat cu totii sa facem o masa mare . Au fost ieri si foarte multi prieteni si colegi de forumuri.
    Eu nu inteleg cum de nu ne-am intalnit. De la inaltimea ta esti foarte vizibil
    Salut Florio,

Am ajuns inainte de 10 si am intrat. Cred ca au crezut ca sunt din staff pentru ca nu am platit nici bilet de intrare - sau era gratis? M-am invartit de trei ori in jurul targului, am cumparat cartea Domnului Comandor (r) Marin Deboveanu de la standul SEAFAR - "Conducerea iahtului pe mare si pe ape interioare" (recomand), m-am mirat ca este asa pustiu si la 10,30, la iesire, am vazut cartile "autorului" pazite de fatuci. Nu am gasit "Jurnalul galician" iar fetele nu stiau nimic despre el asa ca am taiat-o. Ne-om intalni cu alta ocazie...

P.S. Am auzit ca in 2016, Salonul se organizeaza la Jilava sau la Rahova pentru ca pana atunci ii aduna dna-ul pe toti cei care au bani sa cumpere barcile expuse. Asta daca nu le confisca sau... nu le pune sechestrul pe averi... baietilor.

Senior Member Roz Avel's Avatar
    Locația
    la bordul lui Roz Avel
    Posturi
    237
    Blog Entries
    16

Dragilor, întâi și întâi îmi cer scuze pentru absența "Jurnalului galician" de la Salonul Nautic. Organizarea mea proverbial de proastă (și dificultățile de a comunica de-aici, din Maroc unde Roz Avel stă la iernat - calitatea conexiunii internet e fluctuantă, telefon n-am, posta - am citit pe un blog anglofon expresia "snail mail") a avut ca rezultat că n-am reușit să-l mobilizez suficient de rapid pe frate-meu, din Timișoara, la care e depozitat stocul (o săptămână proastă și pentru el, s-au suprapus o mică intervenție chirurgicală a mamei, mult de lucru, vreo două zile netul tăiat aici în port, mă rog, nu mai intru în detalii). Asa că am ratat joncțiunea cu Crocodilul nostru preferat, care mi-a propus cu atât de multă amabilitate să prezinte și lucrările mele la salon.

Pe la sfârșitul săptămânii va ajunge un colet la Florio. Eu am o "oarecare" evidență a numărului de lucrări pe care trebuie să-l trimit, inclusiv pentru cei care au participat la proiectul de finanțare inițial. Dacă mai sunt amatori care ar vrea să se înscrie, să-mi lase un mesaj privat, de preferat până marți sau miercuri, ca joi cel târziu să poată pleca pachetul.
    Pentru cei care vor să arunce o privire - două trei lucruri despre carte AICI. Linkurile de pe pagina vă duc la un pageflip cu versiunea franceză - singura pe care am pus-o pe issuu.com, însă ea e tipărită și în limba română.

Mulțam pentru înțelegere, și spor la pregătiri, acuși acuși începe sezonul (dacă n-o fi început deja, pentru unii... aici sunt în jur de 20° în cursul zilei, de vreo doua săptămâni a venit primăvara pe bune)
    Pesimistul se plânge de vânt, optimistul speră că se va schimba. Realistul își reglează velele.

Default West System

Dincolo de ha-ha-ha si hi-hi-hi, pentru constructori semnalez faptul ca la Salon au avut stand cei de la West System (epoxidice, fibra de sticla). Am vazut lucrusoare interesante la ei, dar cel mai valoros mi s-a parut manualul ce a fost oferit gratuit si care contine informatii tehnice la obiect, intr-un domeniu in care in Romania se lucreaza "din auzite". Cei ce au ratat ocazia cu prilejul SNIB pot sa-l contacteze pe Marius Avram, cel care ne-a fost gazda in postura de Technical and Sales Representative (0749 054 999)

In foto, o mostra de manual (coperta si cuprinsul)

Life in colour!

6.  

Senior Member home made's Avatar
    Locația
    SLOBOZIA IL.
    Posturi
    862

da bre crocodilule,merci!vrem si preturi,pe bune,nu din auzite,preturi rominesti adica.

Quote Originally Posted by home made View Post
    da bre crocodilule,merci!vrem si preturi,pe bune,nu din auzite,preturi rominesti adica.
    Preturi nu am capatat nici noi la SNIB decat pentru ceva kituri pe care le aveau acolo pentru comercializare. Se pot primi insa la cerere - vezi tel lui Marius Avram indicat mai sus.
    Life in colour!

Senior Member
    Locația
    Mangalia
    Posturi
    160

Quote Originally Posted by home made View Post
    Ia de aici:
    Aveți mai jos prețurile:
    - Glass fibre repair kit - 130,50 ron (tva inlcus) - asta pt cel de 500ml epoxi+ cele necesare
    - Vopsea monouretanică albă Epifanes - 130,80 ron (0,75 litri)
    - Vopsea poliuretanică albă Epifanes - 193,00 ron (0,75 litri)
    - Clear Gloss Epifanes - 116,40 ron (1 litru)

Senior Member home made's Avatar
    Locația
    SLOBOZIA IL.
    Posturi
    862

bre napoleoane,eu vreau la epoxy en gros,ala e important pentru constructorii care lucreaza cu lemn,cu fibra de carbon mai usor,n'avem adica !

Senior Member
    Locația
    Mangalia
    Posturi
    160

Eu am cerut pentru mici reparatii, si vositul barcii ulterior.
    Ti-am aratat sa iti faci o idee, nu cred ca iti va da en-gros niciodata cu 20 lei litrul/kg( cum s-o vinde) de epoxi cat costa in Romania.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Alte topicuri asemănătoare

1. Salonul Nautic Bucuresti: 29 februarie - 4 martie
    de yachting pleasure în topicul Discuţii pe uscat
    Răspunsuri: 33
    Ultimul post: 16 Mar 2012, 08:51 PM
  2. Barca Allroundmarin POKER 430HD la Salonul Nautic Bucuresti 2012
    de nmmarine în topicul Bărci de agrement: cu motor, pentru pescuit, gonflabile
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 3 Mar 2012, 08:49 AM
  3. Barca Allroundmarin Samba 300 la Salonul Nautic Bucuresti 2012
    de nmmarine în topicul Bărci de agrement: cu motor, pentru pescuit, gonflabile
    Răspunsuri: 0
    Ultimul post: 1 Mar 2012, 12:29 AM
  4. Salonul Nautic Internatonal Bucuresti : 23-27 feb 2011
    de gvincentiu în topicul Jurnal de bord
    Răspunsuri: 2
    Ultimul post: 25 Nov 2010, 12:58 PM

Tags for this Thread

Bookmarks