Salonul Nautic Bucuresti 2015

Cateva imagini :)
 

Atașamente

  • DSC05422.jpg
    DSC05422.jpg
    61.7 KB · Vizualizări: 103
  • DSC05436.jpg
    DSC05436.jpg
    58.6 KB · Vizualizări: 91
  • DSC05446.jpg
    DSC05446.jpg
    53 KB · Vizualizări: 87
  • DSC05439.jpg
    DSC05439.jpg
    58.5 KB · Vizualizări: 84
  • DSC05435.jpg
    DSC05435.jpg
    73.5 KB · Vizualizări: 88
Ultima editare:
Salut Thor.
Din cauza unor probleme de transport, "Jurnalul galician" nu a putut ajunge la salon. Ieri a fost si Crocodilul, nu stiu cum de nu l-ai intalnit. Tot ieri am fost si eu de pe la ora 11 pana pe la ora 15 cred, cand am plecat cu totii sa facem o masa mare :) . Au fost ieri si foarte multi prieteni si colegi de forumuri.
Eu nu inteleg cum de nu ne-am intalnit. De la inaltimea ta esti foarte vizibil :)

Salut Florio,

Am ajuns inainte de 10 si am intrat. Cred ca au crezut ca sunt din staff pentru ca nu am platit nici bilet de intrare - sau era gratis? M-am invartit de trei ori in jurul targului, am cumparat cartea Domnului Comandor (r) Marin Deboveanu de la standul SEAFAR - "Conducerea iahtului pe mare si pe ape interioare" (recomand), m-am mirat ca este asa pustiu si la 10,30, la iesire, am vazut cartile "autorului" pazite de fatuci. Nu am gasit "Jurnalul galician" iar fetele nu stiau nimic despre el asa ca am taiat-o. Ne-om intalni cu alta ocazie...

P.S. Am auzit ca in 2016, Salonul se organizeaza la Jilava sau la Rahova pentru ca pana atunci ii aduna dna-ul pe toti cei care au bani sa cumpere barcile expuse. Asta daca nu le confisca sau... nu le pune sechestrul pe averi... baietilor.
 
Dragilor, întâi și întâi îmi cer scuze pentru absența "Jurnalului galician" de la Salonul Nautic. Organizarea mea proverbial de proastă (și dificultățile de a comunica de-aici, din Maroc unde Roz Avel stă la iernat - calitatea conexiunii internet e fluctuantă, telefon n-am, posta - am citit pe un blog anglofon expresia "snail mail") a avut ca rezultat că n-am reușit să-l mobilizez suficient de rapid pe frate-meu, din Timișoara, la care e depozitat stocul (o săptămână proastă și pentru el, s-au suprapus o mică intervenție chirurgicală a mamei, mult de lucru, vreo două zile netul tăiat aici în port, mă rog, nu mai intru în detalii). Asa că am ratat joncțiunea cu Crocodilul nostru preferat, care mi-a propus cu atât de multă amabilitate să prezinte și lucrările mele la salon.
d8515980717cdd5ddc34f7db8e7b1d8b15272583

Pe la sfârșitul săptămânii va ajunge un colet la Florio. Eu am o "oarecare" evidență a numărului de lucrări pe care trebuie să-l trimit, inclusiv pentru cei care au participat la proiectul de finanțare inițial. Dacă mai sunt amatori care ar vrea să se înscrie, să-mi lase un mesaj privat, de preferat până marți sau miercuri, ca joi cel târziu să poată pleca pachetul.
Pentru cei care vor să arunce o privire - două trei lucruri despre carte AICI. Linkurile de pe pagina vă duc la un pageflip cu versiunea franceză - singura pe care am pus-o pe issuu.com, însă ea e tipărită și în limba română.

Mulțam pentru înțelegere, și spor la pregătiri, acuși acuși începe sezonul (dacă n-o fi început deja, pentru unii... aici sunt în jur de 20° în cursul zilei, de vreo doua săptămâni a venit primăvara pe bune)
0f8886db28703d82cf5fe55159d01d1082ba2452
 
West System

Dincolo de ha-ha-ha si hi-hi-hi, pentru constructori semnalez faptul ca la Salon au avut stand cei de la West System (epoxidice, fibra de sticla). Am vazut lucrusoare interesante la ei, dar cel mai valoros mi s-a parut manualul ce a fost oferit gratuit si care contine informatii tehnice la obiect, intr-un domeniu in care in Romania se lucreaza "din auzite". Cei ce au ratat ocazia cu prilejul SNIB pot sa-l contacteze pe Marius Avram, cel care ne-a fost gazda in postura de Technical and Sales Representative (0749 054 999)

In foto, o mostra de manual (coperta si cuprinsul)
Scan1.JPG


Scan10002.JPG
 
da bre crocodilule,merci!vrem si preturi,pe bune,nu din auzite,preturi rominesti adica.

Ia de aici:
Aveți mai jos prețurile:
- Glass fibre repair kit - 130,50 ron (tva inlcus) - asta pt cel de 500ml epoxi+ cele necesare
- Vopsea monouretanică albă Epifanes - 130,80 ron (0,75 litri)
- Vopsea poliuretanică albă Epifanes - 193,00 ron (0,75 litri)
- Clear Gloss Epifanes - 116,40 ron (1 litru)
 
bre napoleoane,eu vreau la epoxy en gros,ala e important pentru constructorii care lucreaza cu lemn,cu fibra de carbon mai usor,n'avem adica !
 
Eu am cerut pentru mici reparatii, si vositul barcii ulterior.
Ti-am aratat sa iti faci o idee, nu cred ca iti va da en-gros niciodata cu 20 lei litrul/kg( cum s-o vinde) de epoxi cat costa in Romania.
 
Ia de aici:
Aveți mai jos prețurile:
- Glass fibre repair kit - 130,50 ron (tva inlcus) - asta pt cel de 500ml epoxi+ cele necesare
- Vopsea monouretanică albă Epifanes - 130,80 ron (0,75 litri)
- Vopsea poliuretanică albă Epifanes - 193,00 ron (0,75 litri)
- Clear Gloss Epifanes - 116,40 ron (1 litru)

Salut, daca tot ai prospectul, poti da detalii despre vopsele, cum si pe ce suprafete seaplica, cum trebuie pregatita suprafata.Am citit ceva postat de Florio despre vopsea poliuretanica(extraordinara), dar acea se aplica in conditii speciale si cu aparatura de mare presiune, ori si cum, ma intereseaza vopselele si daca poti deaileaza
Cu multumiri
 
Ai inteles gresit!
Eu sunt cumparator ca si tine, asta am primit pe mail dupa ce a trecut targul. Nu am nici cea mai mica idee despre vopselele lor si metoda de aplicare. Ei prezentau doar kitul de reparatie epoxi si aveau si un pliant de Epifanes....
 

Back
Sus