Caut un loc unde sa construiesc un velier

Salut,
dupa cum zice titlul - caut un spatiu unde sa pot construi un velier. De preferabil in/linga Constanta, dar pina la urma daca spatiul e potrivit poate sa fie oriunde, in tara sau in afara tarii.

Spatiul, preferabil acoperit, are trebui sa aiba minim 11m lungime, si 6m latime, sa aiba racord electric si apa. Un garaj, hala parasita, spatiu depozitare/productie, orice. Din nefericire, asta nu este o oportunitate de a face bani pentru detinator, pot plati intretinerea spatiului, apa curent etc sau o chirie rusinos de mica.

La schimb pot oferi access la un CNC, strung, cunostinte si proiectare CAD. Daca stiti pe cineva ce ar putea oferi un spatiu potrivit, as fi recunoscator pentru informatii.

Multumesc,
Florin
 
Un garaj, hala parasita, spatiu depozitare/productie, orice. Din nefericire, asta nu este o oportunitate de a face bani pentru detinator

Am trecut prin situatii similare (rezolvate prin inchiriere, dupa oaresicari negocieri...)

Avand in vedere specificul unei minorotati nu chiar mici, si sportul national "colectam lucruri interesante de la altii"
ori vei fi nevoit sa cari tot calabalacul de scule dupa tine (in portbagaj, rulota, microbuz, masina-atelier ;-) etc
sau sa ai in vedere si siguranta (+ supravegherea) locului.

Depinde si de natura lucrarii - reparatie sau constructie noua, de la zero.
O constructie noua (de 8..10 metri, judecand dupa necesarul de spatiu) trece usor de 1000..1500 ore
in care nu este inclusa "naveta" la santier ...
 
Ultima editare:
"colectam lucruri interesante de la altii"
Superba exprimare, imi place tare.
Daca spatiul este departe de rezidenta, planuiesc sa ma mut in acel spatiu, ca sa evit naveta, am mai inceput o barca la care trebuia sa fac naveta si stiu ce inseamna. In Austria n-am reusit sa gasesc nimic in 2 ani de zile, asa ca am schimbat domiciliul si sper sa gasesc pe plai aci.

Florin
 
Salut zebega, imi permit sa raspund eu in locul lui Florin, deoarece acesta e acum undeva in mijlocul Pacificului.
Constructia nu a inceput inca, dar problema spatiului de constructie am rezolvat-o impreuna.
Daca ai totusi vreo oferta de spatiu pentru Florin, scrie aici, el la un moment dat o sa intre pe net si o sa vada.
Daca e vorba strict de curiozitatea vizavi de velierul respectiv, scrie-mi te rog pe pm si iti voi raspunde.
 

Back
Sus