Regatta Mediului - 06 iunie 2009

Ne mandrim ca un yacht cu vele consuma mai putin combustibil pe mila marina parcursa decat orice alt mijloc de transport din lume. Ne bucuram de marea noastra curata , de delfinii jucausi si de locurile in care oamenii n-au apucat sa-si puna amprenta . Ne simtim datori sa spunem ca si aceasta parte a planetei, acoperita cu Marea cea Mare , trebuie pastrata asa cum am gasit-o !

Tocmai de aceea , va chemam pe mare , sa ne intrecem pentru un mesaj:



Sa pastram Marea Noastra curata!

Veniti deci la Regata Mediului, in cadrul Saptamanii Mediului Tau!

Un proiect al Ministerului Mediului, sponsorizat de Rompetrol.



Va asteptam la start , pe 6 iunie , in Mangalia!









Regata Mediului e o cursa in care vrem ca toata lumea sa se simta bine si sa performeze exceptional , fara sa se teama de lipsa de sanse. Am construit deci trei categorii: veliere mici , cu lungime de pana in 10 metri, veliere mari , cu lungime de peste 10 metri si veliere de curse .



Premii: pentru fiecare categorie 1000 euro pentru locul I ! 400 euro locul II !! 300 euro locul III !!!



Startul se va :sail: da din Portul Turistic Mangalia la ora 10.00 iar sosirea va fi in Portul Turistic Tomis .

Vom sarbatori castigatorii in cadrul unei frumoase petreceri organizate in Constanta, la restaurantul Hotelului Palace .:noroc:
 
ma intereseaza

buna

sant Marian skyperul de pe Maria m ar interesa mai multe detalii si instructiuni de cursa -- numai sa nu fie ca la Balcik, unde ne au lasat toti sponsorii cu buza umflata


toate cele bune
 
regata mangalia

se pot face inscrierile sambata dimineata pana in ora 8? nu am cum sa ajung mai devreme in mangalia ,sau imi dati un numar de tel?sau mail
 
buna

sant Marian skyperul de pe Maria m ar interesa mai multe detalii si instructiuni de cursa -- numai sa nu fie ca la Balcik, unde ne au lasat toti sponsorii cu buza umflata


toate cele bune


La aceasta cursa sponsorii sunt Rompetrol si Ministerul Mediului , nu cred ca aceste 2 entitati se vor razgandi pana sambata . Si va asteptam.
 

Back
Sus