Locuri de dat barca la apa

Te rog spune-mi aveti si parcare pe apa? Sau undeva pe aproape Mahmudia, Murghiol? Stie cineva? A pomenit cineva de Casa Teo, stiti daca la pontonul din fata pesiunii se poate parca pe apa barca? Daca stie cineva ceva , va rog , ajutor cu un numar de tel. Multumesc anticipat.
 
Salut! Vreau sa postez locurile de dat barca la apa din Dunavatul de Jos chiar daca s-a mai vorbit despre ele eu am si poze de la fata locului ca sa va puteti face o parere (cei care nu le stiu bineinteles) -primele trei poze sunt cu primul loc care este cum se intra in sat dupa peco pe partea stanga cam 800m .
chiar acolo ete si o pensiune unde eu am lasat barca peste noapte este lumina si nu au fost probleme,(a patra poza)
-a cincea poza este de la locul pe unde am scos barca si este la 150m inainte tot pe stanga bineinteles este panta mai lina dar in apa este mal si se afunda peridocul dar a iesit mai greu dar a mers( nu am 4x4)
-ultima poza este la capatul satului asa zisa panta amenajata tot gratis dar apa fiind foarte scazuta nu ai sanse fara un 4x4 solid si este si foarte abrupt.Sperand ca am fost de ajutor .bafta tuturor!
PROBLEMA pozele s-au incarcat in alta ordine decat am scris eu sper sa nu fie confuzii!!!!!!
 

Atașamente

  • IMG_0426.jpg
    IMG_0426.jpg
    100.5 KB · Vizualizări: 171
  • IMG_0427.jpg
    IMG_0427.jpg
    88.9 KB · Vizualizări: 174
  • IMG_0428.jpg
    IMG_0428.jpg
    85.2 KB · Vizualizări: 191
  • IMG_0431.jpg
    IMG_0431.jpg
    103.3 KB · Vizualizări: 181
  • IMG_0480.jpg
    IMG_0480.jpg
    74.4 KB · Vizualizări: 172
  • IMG_0481.jpg
    IMG_0481.jpg
    89.4 KB · Vizualizări: 186
rampa Plopu

am atasat un fisier .KMZ
pentru cine are google earth instalat ,se descarca-dezarhiveaza fisierul si dublu clik pe el .urmeaza o prezentare explicita a zonei ar fi util sa aiba toate posturile ce prezinta o rampa un .kmz atasat.
este vorba de o rampa buna pietruita .am scos Alexandra M fara probleme.urmeaza sa lansam Legenda in octombrie .sper sa nu fie scazut prea rau Canalul Lipovenilor.
 

Atașamente

  • rampa buna plopu parcare pazita.zip
    9.5 KB · Vizualizări: 67
Salutare ,
Sper sa fiu bine pe aici . Stie cineva vreo marina pe Dunare unde se poate tine barca peste iarna pe uscat si cu ceva preturi si daca sunt sigure si cum sunt serivciile ? Ca la Mangalia si Ana nu gasesc nimic pe website lor , ca sa i sun sa intreb daca e sigur pazit ...sigur imi vor spune ca e ok .
Intreb pentru un prieten din Cipru...la ei e prea scump si nici nu e genul sa inteleaga ca o poate tine la mine in gradina . Treaba lui sa plateasca .
Multumesc anticipat .
 
Salutare ,
Sper sa fiu bine pe aici . Stie cineva vreo marina pe Dunare unde se poate tine barca peste iarna pe uscat si cu ceva preturi si daca sunt sigure si cum sunt serivciile ? Ca la Mangalia si Ana nu gasesc nimic pe website lor , ca sa i sun sa intreb daca e sigur pazit ...sigur imi vor spune ca e ok .
Intreb pentru un prieten din Cipru...la ei e prea scump si nici nu e genul sa inteleaga ca o poate tine la mine in gradina . Treaba lui sa plateasca .
Multumesc anticipat .

Pentru Eforie uite aici Tarife | Marina Eforie. Pe Dunare e in general mai ieftin.
 
Depinde de tipul barcii (cu vele sau doar motorizata) si dimensiunile ei. In Galati e o firma,Yacht-TNG, care ofera parcare de barci in extrasezon, in spatiul propriu.
Pana anul asta au avut o hala mare inchiriata, acum s-au mutat pe teren proprietate si au un cort industrial mare. Cunosc cativa proprietari care-si tin acolo barcile, si toti sunt multumiti.
Firma ofera inclusiv transport cu trailerele proprii, lansare sau scoatere de la apa, si tot ce inseama intretinere si reparatii, atat la barci, cat si la motoare si echipamente.
 
O veste buna - amenajarea /reabilitarea a 3 miniporturi in zona Deltei

"Trei mini-porturi din Delta Dunării vor fi reabilitate cu fonduri europene,
după ce Guvernul nu a mai alocat niciun ban în ultimii șapte ani"


Link la articol

Vestea este imbucuratoare.

Cat despe ignoranta si hotia tagmei cu mentalitate 100% fanariota (autointitulati guvernanti), cuvintele sunt de prisos...

Au impins prin hotie, ignoranta si favoritism o regiune superba in disperare si saracie.

Orice masura care poate da sperante noi regiunii este binevenita,
chiar daca era de asteptat pana - vorba batranilor - "sa vina americanii! "
 
Intrebare despre Costinesti: este rampa de dat barca la apa la lac? Este vreun ponton unde se poate caza barca peste noapte, contra cost?
 
da,lacul costinesti,este rampa unde se pot lansa barci de aproximativ 7 m ,adincimea apei cca 0,7 m, la poduri cca 2m fata de nivelul apei.relatii la restaurantul din fata rampei.distractie placuta.
 
Salutare colegi!
Va recomand o parcare pentru peridoc+auto in Tulcea. Preturile sunt negociabile. Proprietarul va poate indruma catre locuri de lansare la apa.
iParking - Parcare ambarcatiuni
Localizare: Str. Isaccei, nr. 129A, Tulcea.
GPS: 45.175060, 28.756059
TEL 0756 190 007
 

Back
Sus