Ajutati-ma cu un sfat, va rog

Buna ziua,
As avea si eu evoie de un sfat. Un prieten austriac s-a indragostit vara trecuta de delta si ma bate la cap sa-l ajut sa-si cumpere o barca second. L-am trimis sa-si ia de la el dar nu are timp, ar prefera sa-si ia de aici dar vrea sa vada, sa probeze... Am luat niste anunturi, am fost la particulari ,la Snagov, Giurgiu dar nu prea se potriveste descrierea cu realitatea asa ca ar vrea sa stie daca exista un loc unde poate sa vada mai multe barci, sa aiba de unde alege. Poate sa fie si la Constanta,Galati, Braila sau Tulcea, nu conteaza... important e sa mergem la punct fix... Mi-ati fi de mare ajutor daca m-ati indruma, as scapa eu de plimbarile astea...
Multumesc
 
Salut,
Din pacate nu exista un astfel de "targ de barci" second hand.
Ai doua variante: 1. pui un anunt de cumparare pe un site si astepti repondentii sau 2. parcurgi anunturile de vanzari si-ti alegi un traseu de vizionari.
Prietenul tau ti-a trasat o sarcina ingrata!
Bafta
 
Mi-ati fi de mare ajutor daca m-ati indruma, as scapa eu de plimbarile astea...

1) ce tip de barca doreste omul ?
(de fapt tip + dimensiuni si destinatie)

2) de cati bani dispune pt achizitie?

Fara aceste detalii marja ramane intre epava si nou respectiv de la 100 RON la peste 100.000
 
Multumesc pentru raspunsuri.
Alex, stiu ca nu exista targuri de barci, voiam sa stiu daca exista vreo "marina" unde sa gasim macar cateva barci de vanzare sau o firma cu un stoc decent, nu din cele care iti aduc pe comanda.
Solpet, din cate am vazut ,omul vrea o barca open,pentru delta,nu prea mare insa suficient de sigura pentru ca vrea sa-si plimbe familia (4+caine) ������Cat despre pret, timeti seama ca e "neamț"... vrea doar un pret corect (maxim 5-8000euro, cred eu)
 
Buna ziua,
As avea si eu evoie de un sfat. Un prieten austriac s-a indragostit vara trecuta de delta si ma bate la cap sa-l ajut sa-si cumpere o barca second. L-am trimis sa-si ia de la el dar nu are timp, ar prefera sa-si ia de aici dar vrea sa vada, sa probeze... Am luat niste anunturi, am fost la particulari ,la Snagov, Giurgiu dar nu prea se potriveste descrierea cu realitatea asa ca ar vrea sa stie daca exista un loc unde poate sa vada mai multe barci, sa aiba de unde alege. Poate sa fie si la Constanta,Galati, Braila sau Tulcea, nu conteaza... important e sa mergem la punct fix... Mi-ati fi de mare ajutor daca m-ati indruma, as scapa eu de plimbarile astea...
Multumesc

Pune-l in legatura cu mine si vede cateva barci odata ( noi la pret de SH ) cu gabarite intre 3,4 - 4,0 m . Motorizari extrem de mici , performante de invidiat .....
 

Back
Sus