Barca mea

Salut

de cand mi-am facut contul mi-am schimbat si eu barcuta de cateva ori :)

am avut un Quicksilver de 2.7 cu podina gomflabila pe care am schimbat-o cu un AlroundMarine samba de 3.30 pe care am schimbat-o la randu ei cu un

motocraft SL350 pe care o am in prezent



ce pot sa zic despre ea.. merge bine in viteza .. un pic cam instabila pentru gusturile mele , dar e usoara. o folosesc 90% pt pescuit.. o transport pe peridoc dar in zona mea sunt putine locuri unde as putea intra cu peridocul direct in apa.. asa ca atunci cand ma duc cu cineva la pescuit o putem lua foarte usor de pe peridoc si o punem direct pe apa.. barca avand undeva pana in 60 kg

am pus pe ea un motor yamaha F9.9 din 2013 . merge super bine.. cizma scurta sunt foarte multumit de el. nu e foarte greu dar nici usor :)
peridocul e ceva model mai vechi care nu e galvanizat. doar vopsit. pe care intentionez sa il curat de vopsea si sa il dau cu sprai zincat ,aici as cere sugesti , poate au mai facut careva manevra :)

peridocul e model vechi dar foarte foarte stabil si solid.. are suspensii pe lamele si are si ceva telescoape :) instalatia electrica e total aiurea facuta dar .. avem timp

Va salut .
 

Back
Sus