Nu faceti ca ei!

Cred ca totusi asta este un mit urban mai vechi decat razboiul din Iraq.
Oricum dragut realizat.

De peste 17-18 ani circula pe net diverse versiuni, cu acelasi dialog, care prezinta diverse locatii pe glob. Este doar un mit urban. Navigatia, cel putin in cazul marinei militare, este precisa... :)
 
De peste 17-18 ani circula pe net diverse versiuni, cu acelasi dialog, care prezinta diverse locatii pe glob. Este doar un mit urban. Navigatia, cel putin in cazul marinei militare, este precisa... :)

asta nu inseamna ca nu ii credem in stare pe americani!
macar asa de amuzament si tot ne imaginam!
 
Cred ca totusi asta este un mit urban mai vechi decat razboiul din Iraq.
Oricum dragut realizat.

Da , e vorba despre un "joke" . Dar nu inseamna ca nu ma distrez la maxim de fiecare data cand il vad . Indiferent in care "editie " ( pt ca-s mai multe ) .

Imi ajunge sa-mi imaginez cum muta spaniolii faru' 15 grade mai "cote" la amenintarile "miezosului americanesc" si ma umfla rasu' !
Apoi imi imaginez fata dura a "americanescului" realizand ca da "ca rama-n piatra" cu toate crucisatoarele si portavioanele lui de fite !

Tipic ..... banc "cu si despre prosti" !
 
Daca'i joke, giouc sa fie, da' sa stim si noi... mai trist e ca multi iau giocu' drept realitate... :)

Dincolo de joke, amuzant este si cand ne recapatam increderea in noi insine razand de ceea ce avem nevoie sa credem ca este prostia altora... :) Adica imi regasesc confortul provincial "la rascrucea imperiilor", vis-a-vis de ceva din afara ce ma copleseste, gasindu-i o hiba... Si daca hiba nu exista in realitate, am nevoie sa mi-o imaginez... :) Ca sa ma rad...

La fel cum altii pe alte meleaguri se amuza de imaginara prostie a est-europenilor, chinezilor, mexicanilor, etc. Daca va povestesc cum vad altii, si mai la vest, si nu ma refer la lebede, dar si mai la est, spatiul mioritic vi se umbreshte zambetu' un pic...

Adevarat, rasul vindeca si alina... :)

Vecine, acu' pe bune, in treacat fie spus, aceleasi crucisatoare pe care le primim cu mare pompa la tarm si la care ne asteptam sa ne apere in caz ca ne imaginam alti prosti gata sa traverseze marea sa ne ocupe...

Si asta in timp ce utilizam tot mai multe neologisme si sarbatorim ziua curcanului dacic, dupa ce ne facem mentenentza de rigoare... :)
 
Ultima editare:
Daca va povestesc cum vad altii, si mai la vest, si nu ma refer la lebede, dar si mai la est, spatiul mioritic vi se umbreshte zambetu' un pic...

:)

De ce? Nu-i tot joke? Nu suntem ofticosi si avem simtul umorului.

Iar "pompa" de la primire ca si "apararea" asteptata sunt la fel de discutabile.
 

Back
Sus