Quote Originally Posted by Crica Bogdan Ionut View Post
Va multumesc pentru raspunsuri ! Foarte utile ! Dar totusi, daca vreau sa o dau la apa si sa o scot in aceeasi zi, sau sa stea cateva zile pe plaja, langa o terasa sau punctul salvamar, unde cunosc cateva persoane de incredere si mai sunt si alte ambarcatiuni, sau dupa ''plimbare'' sa o duc in curte, pana data viitoare, care este maniera ? Daca e util cu ceva, sunt din Eforie Sud. Am langa mine portul turistic Belona dar parca imi cade incomod sa o trag pana la Eforie Nord de fiecare data sau sa fac naveta cand la cateva sute de metrii de mine este acces direct la apa. As vrea sa stau acasa cam 2 luni si cu siguranta nu voi fi mereu pe mare.Merci pt atentie !
Nu trebuie sa mergi pina la Belona...
Poti sa dai barca la apa din orice punct pescaresc sau turistic aprobat de PF daca declari corespunzator chestia...
In Eforie Sud cred ca sint vreo trei puncte din astea. De ce nu te duci sa vorbesti cu pescarii de la Capu' Turcului? Mi se pare cel mai la indemina ca acces auto.
Nu stiu exact daca verifica cineva aceste acte si nu stiu cit e amenda, da' orisicit...