Page 44 of 44 FirstFirst ... 344041424344
Results 431 to 433 of 433

Topic: Despre examenul cat. D

Va multumesc tuturor pt raspunsuri! Decizia de a urma un curs GMDSS/LRC am luat-o anul asta cand m-am intors din concediul facut in Croatia. Am vrut sa inchiriez o pilotina din faimosul port din sudul peninsulei Istria (mi-e rusine sa-i scriu numele ), l-am convins pana la urma pe tipul de acolo sa-mi dea o barca pt 3 ore, dar mi-a zis ca la ei e necesar si certificatul GMDSS/LRC, nu doar permisul de navigatie. Habar n-aveam! Il voi alege pe cel mai ieftin, dupa cum m-ati sfatuit.
    Lindor: Daca sunteti domnul Tudor Alexandru,, va informez inca de pe acum ca ma voi inscrie pt primul curs de "manevra navei cu vele" pe care il veti organiza in primavara. M-am uitat pe site-ul dvs si am vazut ca anul asta nu mai organizati nimic legat de sailing (eu am D+C). Am intentionat in vara sa ma inscriu la dl Maraloi (Nautical Blue), dar cand l-am sunat doar ce terminasera seria si mi-a zis sa revin cu un telefon peste cateva zile. Am decis sa plec in concediu si ulterior n-am mai avut timp. Dar in primavara ma inscriu la dvs, cu o singura conditie: sa ramana privilegiul pe care il oferiti cursantilor, de a dormi noaptea pe velier, sa simt si eu doua trei zile ca-s marinar
    Toate cele bune tuturor!

Senior Member Lindor's Avatar
    Locația
    Cumpana, Constanta
    Posturi
    335

Ai intuit corect, la "Maria Ta travel and adventure" scoala dureaza 5 zile, cu iesiri pe mare si manevre zilnic indiferent de starea marii ( iesim pana la 6 Bf , cat rezista cursantii, yachtul e aprobat pana la 8 Bf), cazarea la bord e inclusa in pachet, nu sunt alte cheltuieli suplimentare,
    daca va inscrieti pana pe 01 .01.2018 cursul este numai 300 euro ( reducere 100 euro) cursurile se tin conform planificarii indiferent de numarul cursantilor (1-8) . detalii pe: http://www.mariata.ro/p/preturi.html , mai multe detalii la telefon

Default Examen permis D la Galati

Salutare la toata lumea:
    Am facut cursurile & am obtinut diploma & adeverintele medicale.
    As vrea sa dau examenul permis D la Galati - a dat cineva recent examen acolo, mi-ar putea spune cam ce intrebari au fost?
    Multumesc anticipat, Doru
    Last edited by dorudasc; acum 3 săptămāni at 08:13 PM. Reason: postare dubla

Page 44 of 44 FirstFirst ... 344041424344

Tags for this Thread

Bookmarks