Eurosail - Cursuri RYA
Page 45 of 45 FirstFirst ... 354142434445
Results 441 to 450 of 450

Topic: Despre examenul cat. D

CrocodiluDiluDilu: la ce contributie aveti la continutul acestui forum, la emotia pe care o provocati cititorului cand scrieti despre apa, la fervoarea cu care studiati istoria si eroii ei, eu eram convins ca aveti si permis! Felicitari si sper sa continuati sa scrieti si aici cu aceeasi pasiune care va insoteste iesirile in natura!
    Eu urmeaza sa dau "B"-ul in septembrie, citesc cam tot ce gasesc, dar nu mi se pare cinstit din partea ANR-ului sa nu faca publica lista exhaustiva cu intrebarile de la testari. Un profesor mi-a spus ca rolul unui dascal nu e sa descopere ceea ce nu stie propriul sau elev, ci sa-i reveleze calitatile si sa-l provoace sa studieze. Vad ca ANR-ul si-a propus, precum un ofiter dintr-un roman al lui Gogol, sa-si faca toti soldatii sa planga! O sa trimit un email, fie si asa ostentativ, celor de la ANR si le voi solicita sa-mi trimita un atasament cu toate intrebarile care se dau la examenul pt B! La cati bani cheltuim cu scolile si inscrierea la examenul de la capitanie, ar trebui sa avem si noi niste drepturi.

Acum am permis
    Sunt curios de rezultatul demersului. Succes!
    Life in colour!

Bravo Kirule !

Quote Originally Posted by CrocodiluDiluDilu View Post
    Acum am permis
    Sunt curios de rezultatul demersului. Succes!
    Să ajungi la Mangalia pe Haimana, să vedem cum pregătești barca de plecare.
    Oricum, felicitări!

Sent from my MI 9 using Tapatalk

Merci pentru invitatie! Cat despre pregatirea barcii, m-oi descurca eu cumva: haimana la haimana nu-și scoate ochii
    Life in colour!

6.  

Substratul era altul, bazat pe "proiectantul" bărcii...
    Prietenii știu deja că Haimanaua e proiect secret BMW
    Dar BMW nu īnseamnă ce crede lumea. BMW la Haimana īnseamnă de fapt Beer Motor und Wind, in ordinea asta

Sent from my MI 9 using Tapatalk

CrocodiliDiluDilu: Am promis ca va voi tine la curent cu rezultatul demersului meu de a solicita ANR-ului actualizarea si publicarea exhaustiva a grilelor de intrebari aferente examinarii pt fiecare categorie de permis de barca. Am utilizat formularul de pe site-ul ANR (de fapt, formularul o data completat devine o petitie), iar potrivit legii au un timp de 30 de zile sa raspunda. AU trecut peste 50 de zile, iar raspunsul n-a venit. Sunt convins ca nici nu va veni. Intre timp am carnet clasa B. Habar n-am daca din partea ANR e indiferenta, aer superior sau lipsa de profesionalism. Asta e!

Ai număr de īnregistrare? Sau măcar ceva pe email, confirmare, că anr a primit cererea ta?
    Daca da, sună la ei.
    Succes

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Sebba: am confirmare de primire pe mail, dar nu mi s-a raspuns la mesaj. Sunt convins ca nu sunt eu primul care se plange de chestionarele ANR pt permisele de agrement. Chiar cei de Seaenergya (si alte scoli) au atras atentia asupra faptului ca multe dintre intrebari contin raspunsuri eronate si trebuie sa le memorezi ca atare daca vrei sa treci examenul, alte intrebari sunt formulate alambicat, unele sunt anacronice, altele inadecvate pt agrement, dar in toti anii astia responsabilii de la ANR n-au facut nimic pt a remedia situatia si a limita numarul nemultumitilor. Pacat ca cei mai multi dintre noi se resemneaza si accepta situatia ca fiind ceva ineluctabil. Eu in petitia aia am propus chiar modelul chestionarelor pt permisul de conducere(rutiera), de pe site-ul politiei, unde contra unui sms taxabil suplimentar, oricine poate avea acces si exersa toate chestionarele aferente categoriei de permis care il intereseaza. In fine, vorbin cu peretii, dar macar de la perete ai uneori ecou, de la ANR nimic!

Salut !

Este stiuta foarte bine problema ! Veche si incercata si de altii. Pentru mai multe sanse retransmite catre anr si cc Liviu Grigore-sef serviciu personal navigant si Cosmin Dumitrache-Director General al ANR. Spune ca este o REVENIRE la solicitarea din data de .......Se spune ca se opun cei de la capitaniile unde se organizeaza examene, mai hotarati cei de la Giurgiu. Prietenii stiu de ce !
    Bafta !

Page 45 of 45 FirstFirst ... 354142434445

Tags for this Thread

Bookmarks