MARSUL AMBARCATIUNILOR PE CANALUL CAMA

Pentru ce-si doresc o iesire pe ape, duminica 5 iulie incepand cu ora 10 , clubul nautic SAN GIORGIO va invita la un mars al ambarcatiunilor pe canalul Cama in Giurgiu. Va fi o tura usoara (4,2KM x 2 ), sunteti asteptati la pontonul nostru la ora 10 pentru a ne incolona in mars indiferent de tipul de ambarcatiune. Limitari : pescaj max 1.5m si inaltimea max a catargului 6m. Inscrierile aici, in PM, pe mailul office@sangiorgio.ro sau pe fb. Sa ne vedem sanatosi pe ape !
 
Ultima editare:
Cred că este vorba de duminică 5 iulie şi nu 5 mai, anul curent.
Se pot face înscrieri şi la ora 9.55, la faţa locului?
 
Asa e Lipane , multumesc de corectie.Pe tine te astept oricand , inainte de terminarea cursei. Daca vrei la-ntoarcere iti dau traversa din fata penru hobby-cat ca tot o am eu facuta. Sa nu uitam de ea !!!! :)


Cred că este vorba de duminică 5 iulie şi nu 5 mai, anul curent.
Se pot face înscrieri şi la ora 9.55, la faţa locului?
 
Se mai tine marsul?acum 30 min. am fost la ponton-pontoane si am vazut o multime de barci acostate sunt curios cati vor participa maine .Eu as veni.
 
Am fost la 9 la ponton,am fost la 10,cand am ajuns din nou la 11 (acum fiind cu barca)barcile erau deja la apa am mers pana la pod am saluta dar fiind grupuri, grupuri am intors si am plecat,poate data viitoare.Felicitari pentru iesire.
 
Am fost la 9 la ponton,am fost la 10,cand am ajuns din nou la 11 (acum fiind cu barca)barcile erau deja la apa am mers pana la pod am saluta dar fiind grupuri, grupuri am intors si am plecat,poate data viitoare.Felicitari pentru iesire.

Am fost acolo de la 9.30, Adrian, iar Razvan-Capitanul era de ieri la bordul velierului lui :) .
Trebuia sa pui o intrebare cuiva la ponton, ca te indruma. Daca veneai la noi, primeai o barca sa ne insotesti, o portie de voie buna de la anturaj, o ciorba de peste de la ceaun si ceva cu crusta delicioasa, de pe gratare :) .
 
Trebuia sa pui o intrebare cuiva la ponton, ca te indruma. Daca veneai la noi, primeai o barca sa ne insotesti, o portie de voie buna de la anturaj, o ciorba de peste de la ceaun si ceva cu crusta delicioasa, de pe gratare :) .[/QUOTE]
Îmi pare tare rău că nu a fost sa fie de data asta.....Sper sincer sa mai fie o data viitoare cât mai curând.....
 
Atunci sa va arat cateva imagini de pe apa. De la ceaunul de peste nu arat nimic, e dosar clasificat :)

Intai barca lui Razvan si echipajul.

ght0gX7EeThtVNrZk5s9RPE5nT2zkiakeGiPqOgXWh4=w1680-h944-no


lZKNsLWtdelDXxn90_t0X_Iqjl-FDt7OfyrDNkBYnvs=w1680-h944-no


IN57_-kfmdyd_X5SRNyK2PyGbmXiFRs0aR05A2pL7rE=w1680-h944-no
 
Apoi subsemnatul intr-un caiac fain, strip planked

e3k9BkNK05L1WkzftoOZD9ReTFzr4_dNXLMIOd6afwY=w1680-h944-no




Si cum arata apa cu noi presarati ici colo :

kXPnSCKSE6MPKX3DeJ78KqDkULqJJPMBWtid4DBU3AY=w1680-h944-no


o8m_gdBGqWKpBCSAq3H5MHO6UIYtDKN8bD2Uu03Qxbc=w1680-h944-no


PwWARStT7Ntxy_fluUySAUpm6IcDV43ai4SGiyZql5A=w1680-h944-no


LFZGO98RCSWoJi8wA5ebqcnKGeSKO6qWmTyzM358C24=w1680-h944-no


ckQIu6Ut70mjQAUFiuc5LVaXPXkqmQ7ICv0PCefmsnc=w1680-h944-no
 
Barca lui Mugurel, a inceput sa se deplaseze in liniste, cu un motoras electric :

_hriYtFnZGEOxaoGiBifYmAyMbF_231qrH6XFHz3vA8=w1680-h944-no


A54JE-hHJzRqQLxT8FpcJXwSX4JjNduIHnvZwqjuh8Y=w1680-h944-no


vURw9fQuI7OuzH-RsM7im4Lp1xdbgWcY4J-Gv6Zd_Uw=w1680-h944-no










In echipaj, Mugurel, Dan si doua fete frumoase :) .



iB83DqwcHugVuAtAwkNmNYvrQDijXS5GYGzKlMCy3Xw=w1680-h944-no


QGK_ghxVtcstVpmZASBc655sK0nODTbM3wHf4PvFHnY=w1680-h944-no
 
Am facut si abordaje lenese, in scop de palavrageala si schimb de fluide cu malţ, la recipiente reci...sau mai putin reci :)

N7BzoQ5C2XzmZL9sfRvA5ZSjKNwDgzMljgM54cWP1w8=w1680-h944-no


LtpCI-jowwYHsRo6ZzYYptKsu61NjzT6F3_J5-xsk7U=w1680-h944-no
 
Ulterior am mai facut schimb de barci, eu trecand in pilotina lui Mugurel la mansa motorului si ulterior la orizontala cusetei babord :) (de aici si absenta altor poze)
iar Dan incercand prima data in viata lui un caiac. Si culmea, cu succes maxim ! :)

DrnqnSscgptvIRJ0zRXUxGiy7pA7DxfavQgau5gMXfI=w1680-h944-no
 
In final apoteotic, va prezint imaginea lotcii cu parus, intorcandu-se cu vant de pupa : Legenda Dunarii.

ccXBrnqTmgRaKbZqsz_AcJG9lfq6ysBOfqD7PjBKza8=w1680-h944-no
 
Cand am ajuns prima data la 9 am vorbit cu paznicul de la ponton si habar nu avea de vreo actiune,pe voi v am vazut pe apa v am ajunns din urma pana la pod, de fapt v am depasit incet co o barca open Molinari,am intors am vorbit cu Dan pe care l cunosc din liceu am fost colegi (el mai mic)Mugurel mi a spus ca vor mai fi actiuni am salutat din nou si plecat.Eu am "crescut" pe canalul plantelor cunosc fiecare metru patrat.Sunt convins ca as fi primit o barca daca ceream(multumesc )am si eu doua deci puteam si eu oferi,in open intra lejer 6 persoane sau 4 sa stea in ce pozitie vor ei.Pacat ca nu am sunat,am numarul de telefonal organizatorilor si ei pe al meu.Data viitoare ma voi inscrie "oficial".Felicitari pentru iesire.
 

Back
Sus