M-ar interesa un suport pentru transport

In principiu, daca ai doar un caiac, sunt suficiente barele de la masina, poti investi eventual in niste huse pentru bare sau improviza cu tuburi de spuma (din cele folosite la izolarea tevilor). Daca vrei sisteme specializate pentru caiac o sa te coste cam cat barele pt masina, depinde evident ce masina ai si ce bare dar fara 100 de euro nu prea scapi.
Din cate stiu eu Edge are un inel metalic prin care poti trece un antifurt in genul celor de bicicleta.
 
suportii de caiac se monteaza de obicei pe barele transversale. Vorbeste si cu dealerul de unde l-ai cumparat, te poate orienta.
 
Uite ce am reusit sa incropesc eu. Din bucati de spuma minicel si tub de izolatie tevi. Bagate fortat pe bara transversala:
 

Atașamente

  • image.jpg
    image.jpg
    38.3 KB · Vizualizări: 46
  • image.jpg
    image.jpg
    46.8 KB · Vizualizări: 39
  • image.jpg
    image.jpg
    43.7 KB · Vizualizări: 33
Salut,
Incearca pe siteul Portbagaje (au magazin si in TM) poate gasesti ceea cauti.
Eu am fost cu caiacul in Grecia folosind modelul Kayak Carrier 874 si nu mi l-a furat nimeni.
 
Multumesc mult valyk, Nu stiam cum sa leg caiacul de bare, iti multumesc ca mi-ai deschis ochi!
Va multumesc mult tuturor!
Eu as vrea sa iau caiacul cu mine in Bulgaria, in statiunea Albena, va rog sa imi spuneti daca cunoasteti statiunea si cat de greu ar fii sa ajung cu el pe apa ?
 
Ultima editare:

Back
Sus