Prima mea iesire cu caiacul meu pe mare

Desi erau valuri destul de mari m-am hotarat sa intru si eu putin pe apa, a fost o experienta foarte frumoasa, m-am urcat destul de greu in el dar pana la urma am reusit, valurile mi-au bagat apa multa in caiac, am scoso rapid din caiac dupa ce m-am indepartat putin de tarm, cam greu pe valuri, dar a fost o experienta foarte frumosa pe care mi-am dorito de multa vreme, daca sotia mea nu isi scapa telefonul in apa, poate imi facea si ceva poze!
In urma cu doi ani am fost pe Thasoss in Grecia si am luat cu noi fostul meu caiac Tequila tandem, intratevar e diferenta mare intre Tequila tandem si caiacu ce il am acum caiac eDGE 14.5 :: HIBISCUS SPORT, Caiac de tura Edge 14.5 ::
Sant foarte multumit de el, sta bine pe apa si la kg mele, intru destul de usor in el, ieri pe apa m-am rasturnat cu el la mal, deoarece erau valuri mari si nu am reusit sa ma intorc pana a venit celalalt val si m-a rasturnat!
Sant in statiunea Albena, as vrea sa ma intalnesc cu vreun caiacist
 

Atașamente

  • tmp_15631-20150823_1840561539743668.jpg
    tmp_15631-20150823_1840561539743668.jpg
    29.3 KB · Vizualizări: 58
Ultima editare:
Da si nasol e ca fusta am reusit sa o trag tare greu peste cockpit, fusta se ia prima si dupa vesta de salvare ?

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk
 
Ultima editare:
Igen, fusta apoi vesta.
Pune caiacul pe plaja cu prova in val, asa incat sa nu intre apa in cockpit
trage fusta pe rama cockpitului.
La fiecare val mai mare, ridica-te sau impinge-te in maini pana ai apa sub caiac
da-i sa sune!
mai e apa in cockpit?
 
Ultima editare:

Back
Sus