vopsea pinten

Salutare,
Am avut o minunata iesire in Delta saptamana trecuta si am reusit sa fac cateva super ture pe apa.
Problema este ca, desi am fost extrem de atent la nivelul apei si am mers cat de incet posibil, la scoaterea barcii din apa am constatat ca pintenul meu nu mai are niciun pic de vopsea pe el....arata exact ca si cum ar fi fost sablat.....
Ceva idei de vopseluri sau stiu eu ce altceva ca sa il protejez de rugina?
Multumesc mult in avans
Marius
 
@Croco Din pacate telefonul care continea toate pozele a reusit sa se imprieteneasca foarte tare cu apa asa ca ...pa poze.
MBRO: Ar fi super daca as stii codul culorii motorului..aveti vreo idee de unde il iau?
 
Ultima editare:
MBRO: Ar fi super daca as stii codul culorii motorului..aveti vreo idee de unde il iau?

Trebuie sa fie in manualul de service a motorului, daca vrei il cautam noi. Trebuie doar sa ne dai datele motorului in pm (sau chiar si aici daca nu te deranjeaza)
 
cum adica e "ca sablat"? ai mers mult in nisip? Personal nu m-as stresa cu vopsitul pintenului, cu exceptia esteticului nu ajuta la nimic ;)
 
Exact asa arata...ca si cum ar fi sablat...o sa atasez o poza cand reusesc.
Sigur am mers mult prin nisip dar nu am realizat nicio clipa( cred ca doar am tarat pintenul cat de cat prin nisip) dar cred ca daca mai continuam asa ramaneam fara pinten :)
 

Back
Sus