Cumpar canoe strip

Cumpar canoe strip ,gen Nut Miner.Eviedent stare buna.Realizez ce volum de munca este depus in realizarea unei canoe din stinghii ,dar ma astept si la un pret realist pt un canoe hand-made cu defectele inerente .Pret decent ,plata pe loc >.Dimensiune : doua persoane ,locul lui va fi pe o masina care va tracta si o rulota ...ce sa-i faci ,nebun dupa natura salbatica. Multumesc.

PS-am pierdut bijuteria lui Nanook ..ast este .
 
Ultima editare:
Cam greu sa gasesti asa ceva de vanzare (fata de caiace, canoele sunt facute in numar mult mai mic). Eventual, poate iti face cineva la comanda.
 
Am eu o canotca (proiectului lui Ivan Patzaichin), facuta la comanda. Are doua seturi de padele si unul de rame.
E doi plus unu si i-am facut si loc pentru un mic motor termic (honda 2.3 hp)

Daca vrei detalii da-mi mesaj aici.
 
Cam greu sa gasesti asa ceva de vanzare (fata de caiace, canoele sunt facute in numar mult mai mic). Eventual, poate iti face cineva la comanda.

Da,stiu ca este ceva demodat :) .Pana la urma va trebui sa o construiesc eu ,am scule,ceva timp ,am lucrat cu lemnul si fibra de sticla la viata mea (hoby nu profesional) ,am doua maini drepte ,am planuri ,documentatie etc asa ca singura problema care m-a speriat in proiectul asta a fost lemnul.Lemn uscat ,cu cat mai putine noduri gasesti greu in Bucuresti sau imprejurimi.
 
Am eu o canotca (proiectului lui Ivan Patzaichin), facuta la comanda. Are doua seturi de padele si unul de rame.
E doi plus unu si i-am facut si loc pentru un mic motor termic (honda 2.3 hp)

Daca vrei detalii da-mi mesaj aici.


O ambarcatiune de exceptie dar ...foarte foarte scumpa si destul de grea .O ambarcatiune de peste 50 kg iese din discutie.Multumesc.
 
Multumesc mult.am primit de la un coleg planuri gratuit,am cumparat carti..am citit /invatat din greselile altora.O sa bat drumurile pentru scandura si asta este ,cum da coltul ierbii la treaba.
 
Buna,
Nu stiu daca te-ai apucat sau nu de constructia barcii... Eu acum m-am hotarat sa vand canoea mea din stinghii.Constructia ei este prezentata pe acest forum in sectiunea ,,constructii caiac canoe>>, cu titlul,, O noua canoe,,-initiat de Dani.
Daca esti interesat pentru detalii poti sa suni la telefon 0744557806.
 

Back
Sus